Alter Ratio: Історії Різдва

MK Classics (арт-директор Tatiyana Kalinichenko) представляє: Alter Ratio: Історії Різдва

Vocal ensemble “Alter Ratio”, керiвник Olga Prykhodko

21 грудня, 19:00

Програма
Девід Ленг «The little match girl passion»
Святослав Луньов «The Noel consort»

«The little match girl passion» за казкою Г.K. Андерсена, текстами Х.П. Паулла (перший перекладач розповіді на англійську мову в 1872 р), Пікандера (лібретист «Страстей по Матфею» Й. С. Баха) і Євангелія від Матвія.

Композитор і автор лібрето: Девід Ленг

Девід Ленг – композитор-постмінімаліст, один з найбільш виконуваних американських авторів сучасної академічної музики. Серед його робіт – опери «Юдита й Олоферн», «Сучасні художники» і «Важко поле перейти», спільні проекти з Пітером Грінуеєм по «Мобі Діку» Германа Мелвілла і «Бурі» Вільяма Шекспіра. Лауреат численних премій і нагород, включаючи номінації на Оскар (2016) і Золотий Глобус, «Композитор року-2013» за версією видання Musical America. Більшість творів Ленга, на думку критиків, передбачають «розширення меж віртуозності виконавців, і навіть оманливо прості частини часом вимагають неймовірної концентрації як від музикантів, так і від слухачів». За лібрето до «Пристрастей по дівчинці з сірниками» для баса, альта, сопрано і тенора отримав Пулітцерівську премію (2008), а після виходу запису – премію Греммі (2010).

«Есть много способов рассказать сказку Ханса Кристиана Андерсена о маленькой девочке со спичками, например, как историю о вере или нищете. Однако меня особенно заинтересовало то, что Андерсен излагает ее как своего рода притчу, проводя аналогию между страданиям бедной девочки и Иисуса. Девочка страдает, ее осуждает толпа, она умирает и преображается. Мне стало любопытно, какие тайны можно открыть в этой истории, если принять ее христианский характер и, следуя традиции, раскрыть его в жанре музыкальных Страстей…
Слово “страсть” происходит от латинского слова страдать. В моей пьесе нет Баха и нет Иисуса — скорее, страдания маленькой девочки со спичками вознесли (я надеюсь) ее скорбь на высший план и стали напоминанием о нем», ̶ Девід Ленг.

Святослав Луньов The Noel Consort

Ідея циклу − нестандартна обробка добре відомих традиційних європейських різдвяних пісень (carols) та гімнів. Одним із головних завдань композитора було урізноманітнення палітри прийомів хорового письма та оригінальне жанрове вирішення кожного твору, прагнення осучаснити традиційне розуміння жанру «обробки». Про роботу над зазначеним циклам С. Луньов говорить наступне: «Починаючи з раннього дитинства, кожен з нас пов’язує з Різдвом найбільш світлі, найбільш радісні думки та почуття. Спочатку – це очікування ялинки і передчуття подарунків, як втілення надій та сподівань дитини. Далі приходить усвідомлення присутності надзвичайної події в житті усіх і кожного. На перше Різдво Бог дарував нам Свого Сина. Різдво, що є Втіленням Слова, яке стає музикою, на мій погляд, найбільш повну відповідність знаходить в хоровому співі, де наочно можна спостерігати, як самé слово і стає музичною плоттю. Справжнім святом долучення до багатовікової християнської співочої традиції стала для мене ця робота».

Вартість квитків на концерт – 250 грн., для студентів і пенсіонерів – 200 грн.
Квитки можна придбати у касі Дому МК та на Karabas.com за посиланням: https://kiev.karabas.com/alter-ratio-istoriyi-rizdva