Освіта

Самоосвіта – одна з ключових цінностей роботи Дому МК. Саме тому до співпраці ми щорічно залучаємо провідних митців і науковців, які готують для наших відвідувачів спеціальні лекторії, серії майстер-класів і тренінгів, під час яких кожен має можливість віднайти для себе власні рецепти розуміння мистецтва, поринути у вивчення історії і філософії, знайти відповіді на непрості питання сучасної гуманітаристики.

Наші лекційні програми охоплюють широкий спектр проблематики – від знайомства з особливостями роботи в архівах, знайомства з провідними науковими розвідками щодо мистецьких процесів і до заглиблення в історію Києва і його мистецького спадку, мистецтва і традицій інших країн.

Починаючи з 2015 року, на базі Дому МК свої комплексні програми щодо неформальної літературної освіти пропонує Центр літературної освіти. Окрім того, ми активно співпрацюємо з проектом “Їздець”, а також провідними українськими науковцями – Діана Клочко (мистецтвознавець, перекладач), Андрій Накорчевський (архітектор, перекладач із японської), Галина Анненкова-Крюкова (літературознавець, історик, мистецтвознавець, телеведуча), Леонід Залізняк (історик) та багато інших.

Водночас у рамках спеціальних мистецьких подій (концерти, галерейно-виставкові проекти, кінопокази) митці часто готують спеціальні лекційні події та майстер-класи як для широкого кола відвідувачів, так і для своїх колег. Зокрема своїм досвідом у Домі МК ділилися українсько-канадський художник Тарас Полатайко, українсько-американський режисер Олег Ліпцин, російська піаністка Марія Нємцова, американські скрипалі Джошуа Белл і Сара Чанг, Нобелівська лауреатка – білоруська письменниця Світлана Алексієвич, українська письменниця Оксана Забужко та багато інших знакових постатей сучасності.