Література

Дім МК – це справжня оаза для українських книгоманів. Щотижня у нас відбуваються літературні події, які збирають учасників літературного процесу і їхніх читачів. В особливій атмосфері розмов, диспутів, літературних читань аудиторія знайомиться не лише з творами своїх відомих сучасників, а й практично інтегрується в літературне життя України і світу.

Завдяки нашій співпраці з провідними українськими видавництвами – “Книги ХХІ”, “Комора”, “Дух і Літера”, “Видавництво Старого Лева”, “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”, “КСД”, “Самміт-Книга” тощо – відвідувачі Дому МК мають можливість першими познайомитися з книжковими новинками і віч-на-віч поспілкуватися з українськими та закордонними письменниками, перекладачами, публіцистами. Зокрема, на нашій сцені виступали представники різних генерацій письменників – Сергій Жадан, Оксана Забужко, Світлана Алексієвич, Борис Херсонський, Катя Петровська, Юрій Андрухович, Тарас Прохасько, Олександр Ірванець, Іван Малкович, Макс Кідрук, Андрій Любка, Олена Гусейнова, Ірина Цілик та багато інших знакових письменників.

З 2015 року Дім Мк розпочав співпрацю з Центром літературної освіти – організацією, що здійснює освітні програми для дітей і дорослих у сфері літератури, книжкової та редакторської справи, літературного менеджменту та дотичних сферах суспільного життя, які пов’язані з роботою над текстом. Відтак під час спеціальних проектів ЦЛО та Дому МК ви можете здобути неформальну літературну освіту, при цьому Вашими лекторами і тренерами є провідні українські видавці, письменники, критики.

Під час “Книжкового Арсеналу” в Києві в Домі МК відбуваються спеціальні презентації книжкових новинок. Водночас ми співпрацюємо з Міжнародним поетичним фестивалем MERIDIAN CZERNOWITZ (Чернівці), у рамках якого готуємо спеціальні міждисциплінарні проекти. Так, 2015 року Дім МК представив для української і закордонної публіки концертну програму музики Валентина Сильвестрова “Музика поезії” на слова українських та закордонних поетів ( у виконанні вокалістки Інни Галатенко та піаніста Олега Безбородька).

Зважаючи на стрімкий розвиток перекладної літератури в Україні, Дім МК та премія «Metaphora» (Київ-Прага) започаткували Фестиваль «Дні перекладу», мета якого привернути увагу до перекладу як суспільно-важливого явища, від якого залежить, зокрема, динаміка входження сучасної української культури у міжнародну спільноту.

Літературні події в Домі МК – одні з найбільш затребуваних проектів серед аудиторії. Відтак ми постійно розширюємо можливості для різних форматів спілкування читачів з улюбленими письменниками і намагаємося якомога ширше охопити запити на нові імена і нові видання.