“ПіслядраміЯ: Очищення вогнем”

Борис Єгіазарян — художник, чий погляд завжди зосереджений на красі людини, її віри, її вписуванні у Всесвіт, особистість, для якої неможливий компроміс із болем іншого, представляє у проекті «ПіслядраміЯ: Очищення вогнем» власну особистісну еволюцію.

990 року майстерня Бориса Єгіазаряна у Вірменії палала в пожежі: 15-річний доробок художника практично увесь був знищений вогнем. Здавалося б, ця драма художника могла зламати його, зупинити перед можливістю знову підійти до полотна… Однак саме ця конкретна історія відкрила для митця можливість інших кольорів, які здатні підняти з розпачу після кожної життєвої драми не лише глядача, а й самого художника.

Борис Єгіазарян відтоді пережив кілька трагічних сторінок в історії Вірменії та України, ніколи не залишався осторонь суспільних зрушень, а відтак і реальних втрат людини й держави. Довелося пройти непростий особистий шлях прощань і прощень. Вогонь, який загартував 26 років тому, перетворився на яскраву палітру надії в роботах художника.

Уперше в проекті «ПіслядраміЯ: Очищення вогнем» в Домі МК представлено роботи Бориса Єгіазаряна, які дивом врятувалися від вогню 1990 року. В експозицію увійшли також роботи художника, написані після Революції Гідності.

Відкриття експозиції в Домі МК супроводжується інтерактивним перфомансом – особистого проходження через вогонь і віднайдення світла через творчість.

Photo: cultprostir.ua