Creolex Centr представляє: Creolex Centr

Creolex сentr (Креольський центр) – уявна культурна інституція з Центральної Азії (м. Алмати), яка на кілька тижнів приїхала до Києва на резиденцію.

13 липня о 19:00 в Галереї в Домі Майстер Клас Creolex сentr проведе презентацію, під час якої його співробітниці розкажуть про те, кого вони представляють, як розуміють креолізацію, які художні традиції намагаються привласнити, чим для них є ідея емансипації уявного і навіщо потрібен магічний фемінізм.

Креольський центр цікавиться перетинами кураторських, мистецьких, активістських і дослідницьких позицій, підходів і практик. “Ми намагаємося експериментувати з гібридністю у різних її проявах. Інституція є уявною, так як пристосована до життя в зонах культурного пограниччя з гострою інституційною недостатністю. Вважаємо, що мистецтво у найширшому розумінні є ключем до відповідей на найважливіші екзистенційні питання, пов’язані з життям, смертю та іншими захопливими проектами, якими так приємно зайнятися у хвилини дозвілля”.

Протягом останніх років Креольський центр на напівофіційному рівні представляють дві казахстанські художниці – Maria Vilkovisky і Ruth Jenrbekova.

Резиденція Креольского центру в Києві відбувається в рамках програми резиденцій Платформи АРТ ПРОСПЕКТ – річного пілотного проекту, який об’єднує мистецькі організації, художниць, художників, кураторок і кураторів із Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану, Узбекистану та України.

Платформа АРТ ПРОСПЕКТ – ініціатива некомерційної організації CEC ArtsLink. Резиденції в Києві приймають партнери Платформи – CCA Foundation i Open Place