Еней і Київський Атеней на Подолі: екскурсія-лекція

“Еней і Київський Атеней на Подолі” – екскурс в історію Києва.
Лекція+піша екскурсія+обговорення+келих вина на літній терасі.

Лекцію читає Діана Клочко
Екскурсію проводить Алексей Гедеонов

❗Увага! Екскурсія починається внизу фунікулера, час 13.45-14.00. Зустрічає Олексій Гедеонов (червоний блокнот в руках). Назад на таксі в Дім МК.

Здавна він потерпав.
Переважно від стихій: це були повені, пожежі, подекуди зсуви, бували й злочинні дії зі Степу, але повені дошкуляли найчастіше. Велика вода, що плине поруч, час від часу йшла до хати. Вже така доля.

Але не згорів та виплив, врешті решт. Бо місце непросте.
У перервах між всяким лихом тут торгували. Шукали зиску. Укладали угоди, контракти та таке інше – щоби нападали тільки гроші.

Майстрували, будували, над- та перебудовували – в очікуванні нашесть, ярмарків, вогню або води. Коли обходилося без того – одружувалися, народжувалися та помирали.
Бо всьому час.

Немає спільної думки щодо початку – чи був то Першоподіл, чи Першомісто на Горі. Дискусія триває. Гора прагнула бути законодавцем, захистом та замком – й не завжди виходило в неї. Сталість традиції…

На Низі, тобто Подолі, біля річки, під Горою, про це все чули, знали та одне на то казали: «вражім дітям дулі, подолянам калачі». Чи щось на кшталт. Бо треба ще жити.
Багато разів доводилося суміщати теорію з практикою – відбиватися або відбудовувати, планувати та переплановувати, бо треба ж було жити, але багато чого ставало на заваді. Ну, то таке.

Власне, відроджувавсь та виникав із попелу Київ завжди на Низі-Подолі – де Торжище, де вир життя. Побіля зниклої ріки Почайни. Бо таке вже місце. Між Горою та Рікою. На шляху у греки.
Без нього, наче, й Київ неможливий – без Подолу… Казали казати так…
Початок його під землею. Трохи вище від метро. За шаром шар, дванадцять метрів: житла й майстерні, вулиці й провулки, сади й криниці, капища та звалища, цвинтарі й храми. Сліди на дорозі, відбитки взутих й босих ніг – це не поза й фраза, а науковий, археологічно підтверджений факт.
Подільським шляхам та торжищам більш ніж тисяча років – точніше не скажу, не знаю. У Подола та часу відносини складні – один з них йде, другий завжди лишається, де був.

Пройдемося незримим шляхом й ми, адже, Богу дяка, – недалечко й ненадовго.

Вартість заняття – 400 грн.

Квитки у продажу в Домі МК та на Карабасі: https://kiev.karabas.com/ua/enej-i-kiyivskij-atenej-na-podoli-ekskursiya-lekciya

Кількість місць -15