Gromov.Haydn.Die sieben letzten Worte unseres Erlösers am Kreuze

22 квітня, о 19:00 в рамках проекту MK Classics (куратор – тетяна Калініченко) український піаніст Євген Громов вперше представить в Україні клавірну версію твору видатного австрійського композитора Йозефа Гайдна «Сім слів Христа на Хресті» (оригінальна назва – Die sieben letzten Worte unseres Erlösers am Kreuze). Концерт відбувається в рамках авторського проекту Євгена Громова “Gromov.Haydn.Macrocosm”, присвяченого 285-річчю Йозефа Гайдна.

Твір написано Йозефом Гайдном 1787 року. Паралельно того ж року композитор створив три перші версії твору – для оркестру, для струнного квартету та клавірну версію. Лише 1796 року Гайдн створив нині найбільш виконувану версію – ораторію для солістів, хору та оркестру.

«Сім слів Христа на Хресті» Й. Гайдна має надзвичайно успішну історію виконання, адже твір щорічно супроводжував богослужіння під час Страсної П’ятниці і був частиною заглиблення в останні хвилини земного життя Спасителя під час меси. Вперше «Сім слів Христа на Хресті» було виконано в соборі Кадіса (Іспанія) – церкві Святого Розарію ( Santa Rosario) 1787 року.

Цьогоріч виконання клавірної версії «Сім слів Христа на Хресті» Й. Гайдна в Домі “Майстер Клас” невипадкове, адже світ вшановує 285 річницю від дня народження Йозефа Гайдна. Водночас 2017 року Великдень різними християнськими конфесіями відзначається в один день.

У зв’язку з тим, що 18:00 відбудеться відкриття персональної виставки Матвія Вайсберга “Сім днів” (https://www.facebook.com/events/444703775882142/), команда Дому МК вирішила зробити великодній подарунок шанувальникам мистетцва. Вхід на відриття виставки і на концерт Євгена громова – безкоштовний.
Бронювання місць за телефоном – 044 594 10 63.