Група “Юніт ван” і британський конструктивізм

Школа англійської Оксфорд Клас, спільно з українським художником Олексієм Белюсенко, включила в свою програму цикл щотижневих лекцій про британське мистецтво Великобританії ХХ століття “BritArtХХ”.

Це унікальна добірка матеріалів з пластичних видів мистецтв (живопис, графіка, скульптура) Великобританії XX століття. Кожна бесіда присвячена окремому напрямку, періоду або групі британського мистецтва і включає в себе не тільки демонстрацію творів, але також коротку історичну довідку про даний час, взаємозв’язках з європейським і американським мистецтвом.

Автор проекту BritArtXX і лектор – Олексій Белюсенко, український живописець, графік, дизайнер інтер’єру, реставратор, культуртреґер.

Тема лекції 7 лютого: “Група” Юніт ван” і британський конструктивізм”

Авангард другої хвилі в Британії, в більшій мірі продовжував розвиток ідей Пікассо, Бранкузі, Миро, Архипенко, Арпа і Мондріана, ніж успадковував пластику власної модерністської течії – вортицизму. І це, скоріше, закономірно, ніж дивно. По-перше, Перша світова не дала цьому, безсумнівно яскравому явищу, не тільки принести плоди, а й пустити коріння. А, по-друге, як відомо, немає пророка в своїй вітчизні.

Проте, це покоління британського младоавангардизму подарувало світові такі відомі імена як Генрі Мур, Барбара Хепворту і Бен Ніколсон. Про них ми і поговоримо на цій лекції. А ще про конструктивізм і конструкціонізм, неопластицизм, конкретне мистецтво, пуризм, геометричні і біоморфні абстракції.

Вартість квитків: 100 грн. (50 грн. для студентів)