«Історична пам’ять» та її «конструктори»

Kyiv Daily та Дім «Майстер Клас» запрошують на презентацію книги історика Георгія Касьянова «Past continuous: історична політика 1980-х—2000-х. Україна та сусіди». 

Книгу представляє філософ Михайло Мінаков:
«Як завжди, автор безстрашно звертається до болючих питань сучасної України. І як завжди, аргументовано та щиро про них пише.
З просвітницькою дотепністю, Касьянов дає визначення таким – вже навіть переживаним – поняттям, як історична політика та історична пам’ять. І все це в українському контексті.
Не менш цікавим є розділ, де Автор описує роль у формуванні, впровадженні та застосуванні (подеколи і зловживанні) історичної політики. Під критичний погляд Касьянова потрапили державні установи (зокрема, президент, Рада та інститут національної пам’яті), партії, ЗМІ, суспільні мережі та власна спільнота Автора – історики.
Нарешті, у третій частині дано огляд практик історичної пам’яті. Наприклад, націоналізація пам’яті чи паплюження старих і вознесіння нових “героїв”. Особливо вдалим є розділ про змагання пам’ятей між Україною, Росією та Польщею.
Загалом, я нам заздрю по-білому, що серед українських авторів є Георгій Касьянов з його професійністю, дотепністю і критичністю».

Георгій Касьянов (доктор історичних наук, професор, завідувач відділом новітньої історії та політики Інституту історії України Національної академії наук) ставить такі питання: як і для чого політики використовують історію? Як конструюється те, що називають «історичною пам’яттю»? Хто її «конструктори»? Як історія і колективна пам’ять стають громадянською релігією, знаряддям маніпуляції свідомістю? Як війни пам’яті транслюються у війну реальну?
Запрошуємо всіх, хто цікавиться темою політики історії.

Вихідні дані: Георгій Касьянов. «Past continuous: історична політика 1980-х—2000-х. Україна та сусіди».— Київ: Лаурус-Антропос-Логос-Фільм 2018
Коли: 22 жовтня, у 19:00