Кіноспалах 1960-х: як творилася модерна кіно-Україна

10 лютого, о 17:00, у Домі МК відбудеться лекція відомої української кінознавиці, дослідниці історії та теорії українського кінематографу Оксани Волошенюк «Кіноспалах 1960-х: як творилася модерна кіно-Україна». 
Після тотальної цензури, фактично втрати української кіноавтономії та здобутків 20-х років ХХ століття (коли саме в Україні створювали свої кіношедеври Олександр Довженко, Дзиґа Вертов, Михайло Кауфман, Георгій Тасін та Петро Чардинін) 1960-ті стали часом сили для нового покоління українських кінематографістів. Ці роки означені не лише виходом на екрани знакових режисерських робіт Сергія Параджнова (“Тіні забутих предків”), Юрія Іллєнка (“Криниця для спраглих”), Леоніда Осики (“Камінний хрест”), Володимира Денисенка (“Сон”), а й появою генерації акторів, які розпочинали свій шлях саме з кіно, а не з театральної сцени. Іван Миколайчук, Борис Брондуков, Костянин Степанков, Раїса Недашківська, Лариса Кадочнікова, Антоніна Лефтій, Наталія Наум, Микола Гринько… Вони стали обличчями кіно цього періоду, їхня популярність була не лише локальною. Вони стали маркером української ідентичності в епоху її розмиття.
За експериментами в українському кіно стежили всі. Оригінальна операторська робота (Юрій Іллєнко, Валерій Квас, Михайло Чорний, Микола Кульчицький), неймовірні рішення художників-постановників (Георгій Якутович, Анатолій Мамонтов), співпраця з сучасними українськими композиторами (Леонід Грабовський, Мирослав Скорик) до нині вражають новаторством звуку та кольору.
Про епоху, постаті, творчі та особисті долі творців українського кіно 1960-х в авторській лекції Оксани Волошенюк. Відвідувачі зможуть також познайомитися зі специфікою цих експериментів завдяки перегляду уривків зі стрічок цього періоду.
Довідка про проект: 
Лекція Оксани Волошенюк «Кіноспалах 1960-х: як творилася модерна кіно-Україна» є складовою нового циклу «Київ в авангарді. 1960-70-ті», у рамках якого разом із українськими дослідниками, мистецтвознавцями, культурологами, ми спробуємо окреслити простір Києва експериментів тих років, повернути для себе малоактуалізовані для широкого культурного загалу імена українських митців – акторів, режисерів, художників, музикантів, водночас по-новому подивитися на вже відомі сюжети українського шістдесятництва.
Кожна подія циклу «Київ в авангарді. 1960-70-ті» присвячена багатьом аспектам розвитку мистецтва, неординарним постатям в українській культурі. Відтак буде цікава як дослідникам, так і широкому колу слухачів, які хочуть познайомитися з явищем «шістдесятництва».
Вартість участі – 150 грн. Квиток для студентів та пенсіонерів коштує 100 грн.  
Придбати квиток можна в касі Дому МК або за посиланням: https://kiev.karabas.com/yak-tvorilasya-moderna-kino-ukrayina