Класика з Нового світу: Американські прем’єри

Маємо за честь запросити Вас, Друзі, на спеціальну програму у рамках Днів відкритих дверей Дому МК, що відбудеться за підтримки Посольства США в Україні.

22 жовтня українсько-американська скрипалька Соломія Сорока та український піаніст Роман Лопатинський зіграють для Вас американські прем’єри в камерному залі Дому МК. Ця програма невипадково одержала назву “Класика з Нового Світу”, адже музика, представлена у програмі вирізнятиметься особливим характером, свободою, що присутня в американській традиції класичної музики.

Отже, для Вас прозвучить така програма:

Емі Біч (1867-1944): Соната ля мінор для скрипки і фортепіано, op. 34

Вільям Грент Стілл (1895-1978): Сюїта для скрипки і фортепіано

Вільям Болком (1938): Третя Соната “Страмба” для скрипки і фортепіано

Яша Хейфец: П’ять П’єс на теми з опери Джорджа Ґершвіна “Поргі і Бесс”.

Вартість квитків – 250 грн. Вартість для пенсіонерів – 50 грн. Студентам – 50-відсоткова знижка.

Просимо реєструватися заздалегідь, бо у залі обмежена кількість місць. Телефон для реєстрації – 044 594 10 63

Довідка:

Скрипалька Соломія Сорока народилася у Львові, де закінчила Львівську спеціальну музичну школу імені Соломії Крушельницької у класі Григорія Хейфеца. Продовжувала навчання у Київській консерваторії у Богодара Которовича та Ярослави Рівняк,  а пізніше і в аспірантурі у Людмили Цвірко. Є лауреатом конкурсів ім. Лисенка, Прокоф`єва та Золотої Осені.  В 2001 захистила докторат в Істменській Школі Музики (Eastman School of Music) у Сполучених Штатах Америки у професора Чарльза Кастельмана.

Соломія Сорока неодноразово виступала з оркестрами США, Австралії та України. Сорока концертувала у США, Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Франції, Німеччині, Італії, Чехії, Китаї, Кореї, Тайвані та Ізраелі, де зокрема виступала з прем`єрами творів українських композиторів Бориса Лятошинського, Мирослава Скорика та Євгена Станковича.

Відома скрипалька записала деcять сольних компакт дисків для  відомих компаній  Naxos і Toccata Classics, серед яких вісім є першими записами в світі, і які були високо оцінені у таких знаних музичних журналах Заходу, як Strad, Gramophone, Fanfare та інших.

Роман Лопатинський – український піаніст, лауреат багатьох міжнародних конкурсів. Виступав у Польщі,  Ізраїлі, Італії, Марокко, Ліхтенштейні, Швейцарії, Німеччині, Росії, Франції, Японії. Мав сольні концерти у Токіо (Ginza- hall), Нью-Йорку (Steinway-hall), Парижі (Alfred Corto-hall). Брав участь у фестивалях MITO (Турін, Мілан), Newport Festival-2014 (Нью-Порт, США), концерті-лекції в Sorbonne University (Париж). В Україні молодий піаніст виступав із симфонічними оркестрами Дніпропетровська, Львова, Києва. Має фондові записи на Українському та Німецькому радіо.