Комікс в музеї сучасного мистецтва

Комікс // Лекції про читання – цикл відкритих лекцій про комікси від літературної майстерні «Бартлбі і компанія».

Ми любимо історії так сильно, що хочемо говорити про них у будь-якому їхньому втіленні. Цього разу ми говоримо про комікси. Про відмінність візуальної мови та вербальної, про ілюстрування смислів і читання зображень. Про те, як розповісти історію, не зронивши жодного слова. Про те, яке місце відведено коміксу в сучасній культурі.

2 червня / п’ятниця / 19:00
Комікс в музеї сучасного мистецтва
/ Борис Філоненко /

За останні тридцять років комікс не тільки «подорослішав», знайшов традицію і став художньою формою, яку вивчають в університетах світу, а й з’явився в музеї – місці, де неминуче відбувається зіткнення з тим, що називається словом «мистецтво». Чому комікс потрапив до музею? Чи означає це, що він визнаний мистецтвом? Арт Шпігельман говорив про те, що комікс повинен стати мистецтвом, щоб бути частиною культурного процесу. У свою чергу історик мистецтва Ернст Гомбрих писав: «… якщо ми хочемо зрозуміти щось в історії мистецтва, треба раз і назавжди твердо засвоїти, що образотворчі форми та письмена – кровні родичі». Не тільки комікс може бути прийнятий до музею, вписаний в історію мистецтва, а й сама історія мистецтва залишається неповною, якщо комікс з неї виключений.

Інформація про лектора:

БОРИС ФІЛОНЕНКО – арт-критик, лектор, куратор.
З 2011 року співпрацює з арт-центром Павла Гудімова Я Галерея (Київ, Дніпро), з 2014 року – з галереєю Come In (Харків), з 2016 – з арт-центром Aza Nizi Maza (Харків).
Співзасновник освітнього проекту Центру європейської культури Dante – пті-університету Іона (Харків), де курує напрямок comics studies. Засновник і куратор освітньої програми арт-центру Aza Nizi Maza «Повільна історія мистецтва».
Пише про сучасне українське мистецтво і комікси. Разом з Клубом ілюстраторів Pictoric автор комік-бука «Тіні забутих предків. Графічні історії» (Видавництво Артбук, 2016). Живе й працює в Харкові.

Внесок за участь:
200 грн. – абонемент на весь цикл лекцій.
250 грн. – абонемент на весь цикл лекцій і практичне заняття.
50 грн. – одна лекція.
70 грн. – практичне заняття [6 червня].
Замовлення абонементів і обов’язкова реєстрація за посиланням: https: //goo.gl/8C7UqZ