Комунікація можлива: Барток – Беріо

18 лютого о 16:00 в Домі МК (вул. Богдана Хмельницького, 57-Б) TWO VIOLINS презентують міжнародний експериментальний проект “Комунікація можлива: Барток – Беріо”. Ідея самобутньої композиторки Аліси Кобзар поєднає дві скрипки, електроніку наживо та відео-арт.

Ілля Бондаренко – скрипка (Україна)

Марко Мішаня – скрипка (Італія)

Аліса Кобзар – електроніка (Україна)

Настя Воробйова – відео-арт (Польща)

Комбінація дуетів з двох циклів коротких п’єс для двох скрипок композиторів Лучано Беріо та Бели Бартока.

Проект концептуально об’єднує п’єси, розділені на 7 груп.

Музична мова композиторських шедеврів комунікує в інтонаційній та образній сферах.

Нашарування живої електроніки на акустику змінюють шляхи розвитку музичного матеріалу, розширюючи рівні сприйняття п’єс.

Перехідні частини між дуетами Беріо та Бартока написані Алісою Кобзар.

Електроніка і візуальна частина, які створюються наживо під час виконання медіа-художницею Настею Воробйовою, переносять музичну комунікацію на новий рівень взаємних інтуїтивних відчуттів і синтезу мистецтв.

На очах глядачів буде створена голографічна інсталяція, в якій взаємодіятимуть музиканти й художники.

Квитки за тел.  044 594 10 63

Вхід 200 грн.

УЧАСНИКИ

Ілля Бондаренко – скрипаль, композитор, соліст проекту “Two Violins”, особливість якого в рідкісному універсалізмі й магнетичній енергетиці. Іллі всього 15 років, та від самого початку свого музичного шляху він виконує музику в різноманітних стилях – класику, джаз, автентичне бароко, танго, сучасну музику, електронну музику. Від самого початку виступає лише з професійними дорослими музикантами. У свої 15 уже грав на кращих майданчиках світу – таких як таких як Білий Дім (Вашингтон, США, 2016), Карнегі Хол та ООН (Нью-Йорк, США, 2015 та 2014 рр.), благодійний бал Принца Гаррі (Лондон, Великобританія, 2014), в Японії, Австрії, Нідерландах, Італії, Польщі. Твір «Медитації на тему насильства», написаний Іллею Бондаренком у віці 12 років, виконувався на зустрічі послів ООН з Папою Франциском в Нью-Йорку (2015 рік). Учень педагога скрипки Андрія Малахова та педагога композиції Аліси Кобзар.

Марко Мішаня – віртуозний музикант і педагог з Італії. Здобув дипломи скрипаля й альтиста Державної консерваторії імені Н. Піччінні у віці 15 років, після чого продовжив навчання в Римі, де був визнаним кращим студентом і одним з найбільш талановитих і віртуозних виконавців свого покоління. Як соліст струнного квартету Малаги (Іспанія) записав альбом на “Deutsche Grammophon” разом із легендарним гітарним квартетом “Los Romeros”. Виступав у кращих залах Європи та США. В його репертуарі класика та унікальні аранжування й розшифровки п’єс для альта соло, які не виконувалися раніше. Професор скрипки та альта Італійської консерваторії в Парижі та Вищої школи музики та мистецтв IMEP of Namur (Бельгія). У 2014 році уряд Бельгії нагородив Марко Мішаню званням «Художника вищого рангу».

Аліса Кобзар – композитор і педагог, багаторазовий учасник міжнародних фестивалів та майстер-класів сучасної музики. У 2016 році, в рамах стипендіальної програми міністерства культури Польщі “Gaude Polonia”, стала резиденткою Студії електроакустичної музики при Краківській музичній академії. Музика Аліси Кобзар виконується в Україні, Польщі, Німеччині, Росії, Ірландії, Португалії. Творчий доробок містить численні інструментальні, камерні, симфонічні, електронні (фіксовані та для електроніки наживо), електроакустичні твори. Також вона працює в колаборації з відео-артисткою Настею Воробйовою (Україна-Польща) в жанрі відео-арту наживо та фіксованого медіа.

Настя Воробйова – медіа-художниця, здобула спеціальність fashion design (Київський національний університет технології та дизайну) та декілька років працювала над власними колекціями. У цифровий світ Настя потрапила через відео-колажі та fashion-ілюстрації, а також зростаючий інтерес до вільного від визначень і рамок мистецтва. Використовуючи відео-технології, художниця шукає шляхи створення унікальних арт об’єктів, що об’єднують техніки handmade та digital. В 2016 році в рамах стипендіальної програми міністерства культури Польщі “Gaude Polonia” стала резиденткою ASP (Академії зображальних мистецтв, факультет інтермедії, Краків). В рамках стипендії реалізувала численні інтер-медіальні проекти. Наразі є активним учасникам групи відео-артистів у Кракові NN Visual Collective. Багато працює з театрами, зокрема, в Польщі.

Всі виконавці працюють наживо, постійно змінюючи та впливаючи на звук і на відео за допомогою спеціальних програм.

Глядачі стануть свідками й очевидцями живого творчого процесу й народження арт-об’єкту шляхом синтезу різних форм мистецтва та співпраці різних художників.