Кураторська екскурсія виставкою “Метода”

Метода. Проект Відкритого архіву українського медіа-арту

Галерея в Домі Майстер Клас
вул. Хмельницького, 57Б, 5-й поверх

Виставка “МЕТОДА” створена кураторською групою Відкритого архіву українського медіа-арту (Яніна Пруденко, Антон Лапов та Юлія Кузнєцова) і є черговим етапом лабораторної та виставкової роботи “Галереї в Домі Майстер Клас”.

До колекції Відкритого архіву українського медіа-арту (ВАУМА) входить net.art української групи художників akuvido (Ганна Куц та Віктор Довгалюк), створений у 2000-х у Берліні та Роттердамі. Складність його архівування пов’язана зі складністю його матеріальної репрезентації. Окрім того, сайт з роботами художників http://www.akuvido.de/ може зникнути будь-якої миті, щойно його припинять підтримувати: Ганни Куц, творчого двигуна групи, вже 10 років як немає в живих, а Віктор Довгалюк, мешкаючи у Берліні, майже не виходить на контакт. Не менш складними для архівування є відеороботи, створені групою “Таран” (так називалися Куц і Довгалюк у львівський період своєї творчості) у 1990-х. Їх було оцифровано Центром міської історії Центрально-Східної Європи з VHS-касет львівського художника і фактичного співавтора відео групи “Таран” Альфреда Максименка. Проект у жанрі generative art “360 Б’Ю” (1998) передала до ВАУМА співкураторка ІнфоМедіаБанку (програми для медіа-художників у київському ЦСМ Сороса в кін. 1990-х – на поч. 2000-х) Наталя Манжалій, яка безпосередньо опікувалася створенням цієї роботи.

Куратори коментують хід роботи над виставкою: “Маючи не надто багато вихідних даних, ми почали кураторське дослідження, яке інколи більше нагадувало детективну історію. Під час робочої зустрічі в рамках Кураторської лабораторії Юрій Кручак розповів про свої студентські роки у Харківському державному художньому училищі, де він перетнувся у 1989 з Ганною Куц. Звернувшись за більш докладною інформацією про akuvido до Альфреда Максименка, в майстерню якого Ганна Куц потрапила вже у Львівській національній академії мистецтв на початку 1990-х, ми зрозуміли, що угруповання “Таран” – це не тільки Куц і Довгалюк, але й майстер Ганни – Максименко”.

Фактичного дозволу на зберігання та демонстрацію відео akuvido у ВАУМА немає. Виставка в “Галереї в Домі Майстер Клас” є результатом дослідження їхніх ранніх робіт та педагогічної методи Максименка, який вплинув на akuvido та низку інших львівських медіа-художників. Також це спроба розказати про творче становлення групи, яка свого часу успішно ввійшла у загальноєвропейський контекст розвитку медіа-мистецтва, але сьогодні є малознаною.

Екскурсію проведуть Яніна Пруденко та Юлія Кузнєцова.

Після екскурсії відбудеться Метода: Зустріч з Альфредом Максименком

Виставка “МЕТОДА” триває до 23 березня включно.

Галерея відкрита для відвідування щодня з 11:00 до 19:00.

Вхід вільний.