Лекційно-екскурсійний проект “Сім Брам”. Брама перша -“Небесна”.

В Домі Майстер Клас стартує лекційно-екскурсійний проект «Сім брам», як продовження минулорічного проекту «Київські суботи», в якому ми знайомилися з Києвом, його архітектурою і звуками, його мовою і людьми, спогадами, які ще живі у просторі міста.
Унікальність проекту «Сім брам» в поєднанні екскурсії та лекції в одній зустрічі.

Отож, перша зустріч, або Брама перша – «Небесна».
Йдеться про Софію Київську, відгороджену від повсякдення столиці потужною стіною. Щоб увійти до Брами Неба Земного, яким, за легендою, і є Собор, треба обрати свій вхід на одній з чотирьох сторін світу.

Про це поговоримо: коротко – на прогулянці вздовж мурів монастиря, та розлого – на лекції у галереї «Локація».
Усі знають про два наскрізних проходи до Собору, це дзвіниця та Південна брама, Алерозкриємо деякі сенси й відомості про дві інших входи до Софійського монастиря, на лекції, що буде присвячена тому, коли і навіщо ці брами з`явились.

Модератори зустрічей:

Діана Клочко – мистецтвознавець, критикиня, експерт творів живопису та реставрації, викладачка, лекторка з історії мистецтва, особа, впізнавана у видавничих колах,заслужений діяч культури України.
«Моя ідея – поєднати екскурсії з лекціями, тобто щоб можна було подивитись у “польових умовах” і обговорити після цього побачене. І ще, щоб екскурсовод і лектор були різними фахівцями, з різною оптикою і лексикою, так більше дискусійних моментів виникає…»

Олексій Гедеонов – соціолог, письменник, киянин. Літературна діяльність Олексія включає в себе збірники оповідань «Приховано не забуте» , «Несмертельнік», «Мандрівники і чарівництва». Його ж роман «Випадковій гість» мав характерну особливість- використання «гвари» – … суржику довоєнного Львова. Незвичайний авторський стиль був відзначений за підсумками конкурсу «Активація слова», де роман отримав Гран-прі.
«Крім ідеї Діани Георгіївни, мене привабила можливість розмови, можна сказати діалогу – з небайдужої аудиторією.
Зараз величезний попит на “частково відкриту” історію, він небезпідставний і корисний, цей попит. На жаль, поряд з дуже цікавими, позитивними і пізнавальними проектами, на хвилі інтересу спливла величезна кількість дуже сумнівної інформації і її носіїв, хотілося б розвіяти цей морок, просвіщати – у міру сил.»

День проведення – субота, 10.11
Час проведення – з 13.00 до 16.30