Лекція про мистецтво «Девід Бомберг і “Боро скул»

Наступна зустріч в рамках пректу BritArtXX, яка відбудеться 7 березня в Домі МК, буде присвячена темі «Девід Бомберг і “Боро скул». Початок о 19:00. Лекцію читатиме Олексій Белюсенко.

Девід Бомберг – один з найбільших англійських художників XX століття.

Був сьомою дитиною в сім’ї євреїв-емігрантів з Польщі. У 1895 році Бомберги переїжджають в лондонський Уайтчепел (на Іст-Енді). Тут Девід в 15-річному віці вступає вчитися на літографа. У 1908-1910 роках він вивчає історію мистецтв в Вестмінстерській Школі мистецтв під керівництвом Волтера Сікерта. Одночасно працює асистентом в художній майстерні художника Джона Сінгера Сарджента, який радить Бомбергу продовжити свою освіту в привілейованій Школі витончених мистецтв Слейд. Отримавши стипендію від єврейського агентства допомоги, молодий художник вчиться в школі Слейд з 1911 по 1913 рік. У цей період він знайомиться з такими художниками, як Пол Неш, Стенлі Спенсер, Айзек Розенберг і Марк Гертлер. Бомберг був одним із засновників такої художньої течії, як вортицизм.

У 1913 році Бомберг разом з Джейкобом Епстайном їде до Франції, де знайомиться з такими майстрами пензля, як Андре Дерен, Амедео Модільяні і Пабло Пікассо, які вплинули на пізнішу творчість художника. Учасник бойових дій на Західному фронті в 1915-1918 роках. Після закінчення Першої світової війни Бомберг живе деякий час в Палестині (з 1923 по 1927 рік), потім здійснює поїздки в Марокко і Грецію (в 1930 році), в СРСР (в 1933 році), в Іспанію (в 1934-1935 роках). У 1945-1953 художник викладає в лондонському університеті Саут Бенк. Серед учнів Бомберга слід назвати Франка Ауербаха, Леслі Марра, Густава Метцгера і Леона Коссофа.

Бомберг писав переважно пейзажі та портрети. Його роботи створювалися як в абстрактному стилі (приблизно до 1920 року), так і в експресіоністському. У деяких творах Бомберга відчувається сильний вплив радянського конструктивізму.

Вартість входу на лекцію – благодійний внесок від 50 грн

Кошти, отримані за лекції, йдуть на оплату навчання англійській мові українським художникам.