Лекція про мистецтво «Сюрреалізм в Британії»

Наступна зустріч в рамках пректу BritArtXX, яка відбудеться 14 лютого в Домі МК, буде присвячена темі «Сюрреалізм в Британії і” Бірмінгемський сюрреалізм”». Початок о 19:00. Цього разу на запрошення Олексія Белюсенка лекцію буде вести Олександр Морозов.

Британський сюрреалізм (маніфестація в Великобританії сюрреалізму) – це європейський рух в образотворчому мистецтві і літературі, який процвітав у період між Першою і Другою світовими війнами, а також був навмисною спробою об’єднати свідоме і несвідоме в створенні мистецтва. У своїй організованій, колективній формі  Британський сюрреалізм був недовготривалим і дещо локальним явищем 1930-х і 1940-х років у таких містах, як Лондон і Бірмінгем, але, незважаючи на це, справив глибокий вплив на британську культуру.

Головними художниками-сюрреалістами Бірмінгема були Конрой Меддокс, Джон Мелвілл, Еммі Бріджуотер, Оскар Меллор і Десмонд Морріс (також і антрополог). Починаючи з 1930 року, Бірмінгемська група процвітала незалежно від Лондонської. Крім того, її учасники зайшли так далеко, що навіть відмовилися показувати свої роботи на Міжнародній сюрреалістичній виставці в 1936 році. Вони стверджували, що деякі Лондонські художники вели «антісюрреалістичний» спосіб життя. Деякі сюрреалісти Бірмінгемської групи все-таки були присутні на виставці для того, щоб налагодити контакт з французькими представниками сюрреалізму, такими як Бретон.

Вплив британського сюрреалізму в Великобританії відчувався протягом тривалого часу після Другої світової війни. Він мав центральне значення через взаємодію з рухом французьких антецедентів. «Сальпетрієр» Меддокса (ця назва застосовується як до поеми 1940 року, так і картини 1975 року) – два найбільш відомих тому приклади. Образотворчі алюзії Ентоні Ірншоу на тему «Короля Убю» – головного героя п’єси Альфреда Жаррі (1896 г.) і одного із знакових талісманів французького сюрреалізму, створені на початку 1980-х років, є ще одним доказом продовження взаємодії англійських сюрреалістів з представниками паризьких витоків руху.

Вартість входу на лекцію – благодійний внесок від 50 грн
Кошти, отримані за лекції, йдуть на оплату навчання англійській мові українських художників.