Люсьєн Фрейд. Натюрморт з людиною

На наступній зустрічі в рамках пректу BritArtXX, яка відбудеться 28 червня в Домі МК, Олексій Белюсенко продовжить розповідати про творчість Люсьєна Фрейда, зокрема, мова піде про відому картину митця «Сплячий інспектор допомоги».

Полотно Люсьєна Фрейда «Сплячий інспектор допомоги» зображує голу сонну жінку, яка лежить на кушетці, вражаючи масштабами своєї фігури. Натурницею стала реальна соціальна робітниця, 51-річна Сью Тіллі, яка на той час важила 127 кг.

13 травня 2008 року полотно Фрейда було продано на торгах «Крістіс» в Нью-Йорку за 33 мільйони 641 тисячу доларів.

Довідка

Люсьєн Фрейд — британський художник німецько-єврейського походження. Відомий як автор серії портретів світових знаменитостей.

Фрейд мав репутацію найпотужнішого художника серед тих, хто займається фігуративним живописом. У портретах і ню активно використовує ефект крупного плану. У його ранніх роботах спостерігалася надзвичайна увага до реалістичного прописування деталей, тому Фройда називають реалістом або навіть «суперреалістом». Однак в його інтенсивному та фактурному живописі радше видно тверезий аналіз, притаманний британському фігуративному мистецтву, починаючи з часів ІІ світової війни. Згодом він працював у більш вільній манері.

Початок о 19:00

Вартість входу на лекцію – благодійний внесок від 50 грн. Кошти, отримані за лекції, йдуть на оплату навчання англійській мові українським художникам.