Martin Majorov Quintet

337-й концерт авторського проекту Олексія Когана “Тема з варіаціями. Live 3.0”.

У Майстер Клас їде міжнародний джазовий проект Martin Majorov Quintet: гітарист Мартін Майоров (Вільнюс, Литва), альт-саксофоніст Манвідас Праткяліс, гість з сонячної Каліфорнії Джейсон Хантер (Лос-Анджелес, Каліфорнія), відомий басист, композитор і педагог Ігор Закус, і один з найталановитіших  барабанщиків України Роман Гуменюк. Колектив у цьому складі виступить вперше і представить композиції гітариста Мартіна Майорова, частина яких спеціально написана для цього складу.

Мартін Майоров (Вільнюс, Литва) – джазовий гітарист, композитор і педагог з Вільнюса (Литва). Народився і вивчав гітарну майстерність у Вільнюсі, в основному займаючись спочатку класичною гітарою і рок музикою, і вже пізніше джазом. У 2012 році вступає до консерваторії в Гронінгені (Нідерланди), де займається у таких широко відомих джазових музикантів і педагогів як Йоахім Шонекер, Френк Вінголд, Джонатан Крайсберг, Пол Болленбек, Дейвід Беркман і ін. У 2014 році Мартін в кооперації з іншими музикантами консерваторії створює колектив «Color Field», з яким випускає дебютний EP.

Колектив виступає в різних джазових клубах Нідерландів, а також на фестивалі «Swingin ‘Groningen» і робить тур в Литві.

Мартін також часто співпрацює з музикантами з Латвії, такими як Томс Рудзінскіс, Каспарс Курдеко і іншими в рамках свого джазового квартету, який виступає в Литві і Латвії.

Джейсон Хантер (Лос-Анджелес, Каліфорнія) – трубач, аранжувальник і композитор. Після навчання музиці в коледжі Fullerton і Berklee College of Music з такими відомими джазменами, як Марк Уітфілд, Ральф Пітерсон і Тигр Окоші, Джейсон виступав з різними проектами в якості сайдмена і лідера групи у всьому світі. Стиль Хантера поєднує в собі джазові корені західного узбережжя з сучасними джазовими течіями.
Нещодавно зусилля Хантера в якості аранжувальника і музиканта допомогли джазовій та соул вокалістці Софії Рубіна в перемозі у номінації «Кращий джазовий альбом року» в Естонії у 2015 році. Джейсон у даний час живе в Європі і готується випустити нову музику й почати гастролі в найближчий місяць.

Манвідас Праткяліс (Manvydas Pratkelis) закінчив Королівську Консерваторію Гааги з відомим джазовим саксофоністом, кларнетистом і вчителем Джоном Руокко. Після перемоги на Гран-прі в Вільнюсі на конкурсі Jazz Young Power у 2010 році саксофоніст Манвідас Праткеліс пройшов довгий шлях. Він перетворився в виразного, універсального і тонкого виконавця, вивчаючи техніку і імпровізацію в широкому спектрі музичних традицій і стилів, починаючи з раннього джазу, до бібопа, вільного джазу, фьюжн, хіп-хопу, фанку, R & B стилів. Це дає йому свободу виконувати і проводити складні імпровізації в будь якому з цих стилів.

Проте, Манвідас сконцентрований на вдосконаленні свого власного унікального звуку. У нього є своя група під назвою Big Little Emotions Trio, з якої він гастролював в Європі в 2013 році. Саксофоніст брав участь в джазових фестивалях в Vilnius Jazz, Reykjavik Jazz Festival. У 2015 році він виступав на Тайвані.

Ігор Закус є одним з кращих джазових бас-гітаристів в Україні, він більше 10 років грає з провідними поп-зірками української естради. Ігор також є композитором, керівником оркестру і викладачем, а також одним із засновників проекту Jazz Kolo.

Роман Гуменюк представник нового покоління молодих талановитих барабанщиків. Постійно виступає в успішних українських джазових проектах, а також є лідером групи з якою виконує авторські композиції, а також джазові стандарти в нових сучасних аранжуваннях.

Мартін Майоров – гітара

Манвідас Праткяліс – альт-саксофон

Джейсон Хантер – труба

Ігор Закус – бас

Роман Гуменюк – барабани

Квитки можна придбати в Домі МК (вул.Б. Хмельницького 57 Б) за 30 хвилин до початку концерту.