MK Classics: Кирило Звєгінцов (фортепіано)

15 березня, 19:00
MK Classics (арт-директор – Тетяна Калініченко) представляє:
Кирило Звєгінцов (фортепіано)

Програма
Олів’є Мессіан
Vingt Regards sur l`Enfant Jesus (“Двадцять поглядів на немовля Ісуса”), фортепіанний цикл (1944 р.)

«Vingt Regards sur l’Enfant Jésus» («Двадцять поглядів на немовля Ісуса») – один із найвідоміших та  виконуваних творів Олів’є Мессіана. Створений в Парижі, в 1944 році для піаністки Івонн Лоріо – учениці Мессіана, що стала згодом його другою дружиною, – і вперше виконаний нею 26 березня 1945 року в Парижі, вже звільненому від німецької окупації.
Кожна частина циклу являє собою в буквальному сенсі медитацію на католицьку богословську тему, в той же час чергування образів ретельно продумано і драматично вірно вибудовано: безтурботний спокій змінюється шаленством, туга – суворістю, та, в свою чергу, посмішкою. Композитор подає виданню циклу передмову, де коротко, але ємко характеризує зміст кожної п’єси, а також (в деяких випадках) особливості її структури і композиційні методи.
Мессіан зазначає, що на його твір вплинули тексти святих Фоми Аквінського, Іоанна Хреста, Терези з Лізьє. Незважаючи на всю складність і багатогранність «Двадцяти поглядів», цей твір виростає з дуже простого  матеріалу – всього кількох тем, які, повторюючись і розвиваючись на протязі циклу, відіграють роль лейтмотивів.

Піаніст Кирило Звєгінцов народився і виріс в Україні, з 2005 року живе в Швейцарії. У його репертуар входять твори різних стильових напрямків, особливий інтерес для нього представляють великі циклічні твори Баха, Шостаковича і Мессіана.

Кирило співпрацює з багатьма сучасними композиторами, він виконував прем’єри творів таких композиторів, як Беат Фуррер, Жак Лено, Симоне Мовіо, Майк Свобода, Ассія Ахметжанова і Яннік Гігер.

Кирило Звєгінцов був відзначений на багатьох міжнародних конкурсах. Вирішальним можна назвати 13-й конкурс музики 20- 21 сторіччя в Орлеані у Франції в березні 2018 року, на якому він отримав спеціальну премію «Самсон Франсуа». Серед інших можна відзначити:

Міжнародний конкурс молодих піаністів на Батьківщині Сергія Прокоф’єва (Донецьк, 2001 рік, 1-я премія)

Шостий Міжнародний конкурс “Йоганн Себастіан Бах” (Вюрцбург / Німеччина, 2007 рік, 3-тя премія)

Міжнародний конкурс “Віртуози майбутнього” (Кран-Монтана / Швейцарія, 2007 рік, 1-я премія)

Шостий Міжнародний конкурс “Естер Хоненс” (Калгарі / Канада, 2009 рік, фіналіст)

Перший Міжнародний конкурс організований китайським культурним центром в Торонто / Канада (2011 рік, 2-я премія).

Кирило Звєгінцов виступає з сольними концертами, з концертами камерної музики а також з оркестрами в містах Швейцарії, України, Польщі, Франції, Німеччини. Він був запрошений на фестивалі “Бієнале Берн”, “Муртен Классікс”, “Менухин фестиваль Гштаад”, “Les Sommets du Classique”, “re-Musik». Брав участь в майстер-класах Костянтина Ліфшиця, Петра Андршевского, Олександра Таро, Роберта Левіна. у 2012 році у видавництві «Müller und Schade» вийшов його запис 24 прелюдій і фуг Шостаковича.

Сьогодні Кирило навчається диригуванню в консерваторії Берна.

Вартість квитків на концерт – 200 грн., для студентів і пенсіонерів – 150 грн.

Квитки можна придбати у касі Дому МК та он-лайн: https://2event.com/uk/events/1634345?fbclid=IwAR3o54fv09HdhIoGvLQ9zHnJ_U_ZA5QwT7U20kz9spQM9vqj_no1DQT-Fnk