НЕнаративність в ілюстрації. Малевич, записки художника

Лекція: “(Не)наративність у книжковій ілюстрації” у рамках презентації книжки “Малевич. Автобіографічні записки 1918–1933”.

Видавництво “РОДОВІД” та студія “Сері/граф” запрошують 24-го жовтня о 19:00 на презентацію книжки “Малевич. Автобіографічні записки 1918–1933”, що розпочинає серію автобіографічних текстів мистців у видавництві “РОДОВІД”.

Учасниці презентації:
Аня Іваненко, Женя Полосіна, ілюстраторки, дизайнерки видання (студія Сері/граф)
Анастасія Білоусова, упорядниця видання (РОДОВІД)

ПРО ЛЕКЦІЮ
Є багато підходів до ілюстрування книжок. У дитячій книжці важливими є фізіологія та психологія сприйняття картинки дитиною залежно від віку. У виданнях, розрахованих на дорослу аудиторію, художники та художниці мають можливість відійти від правил читання символів, а розмаїття графічних та концептуальних прийомів стає, насправді, ширшим.

Частіше за все книжкова ілюстрація вибудовує паралельну історію, разом із текстом. Художник чи художниця вирішує: наскільки зображення залежить від тексту, як сильно можуть різнитися ці історії за інтонацією, метафорами чи ритмом?

У лекції ми хотіли б поговорити про ілюстрації у книжках, які не одразу розповідають про колір капелюшка головної героїні чи візуалізують нам героя роману. Проте візуальна частина продовжує працювати саме з цим конкретним текстом і не є чужою чи випадковою. Під час лекції ми розглянемо приклади, як самвидавних книжок, де автор(к)и часто дозволяють собі більше сміливості, так і тиражних видань, що також відкриті до експериментів у роботі з зображенням.

ПРО КНИГУ
Спогади мистця раніше кілька разів друкувалися, але в Україні повністю виходять вперше. Вибір спогадів Малевича для видання не випадковий – ці записи часто згадуються, коли йдеться про зв’язок художника з Україною. Більше того, цей захопливий, насичений текст лишається основним джерелом свідчень про раннє життя мистця. Малевич з гумором згадує свої дитячі та юнацькі роки, родину, друзів, навчання і все, що допомогло йому стати художником.

Авторка ідеї та упорядниця – Анастасія Білоусова, культурологиня, координаторка проектів у Видавництві РОДОВІД. Автобіографію мистця (пере)прочитали сучасні ілюстраторки, що оформили видання – Женя Полосіна й Аня Іваненко (студія Сері/граф).

Місце: Дім Майстер Клас
Богдана Хмельницького, 57б

Вхід вільний

Обов’язкова реєстрація за номером: (044) 594 10 63