Перформанс Володимира Топія

Я вважала, що оскільки мої перформанси про спогади, найкращий спосіб їхньої фіксації — у спогадах людей.
Лорі Андерсон.

Галерея в Домі Майстер Клас представляє 27 квітня останню подію першого тематичного циклу кураторської дискусії — про статус мистецького твору в умовах нематеріального художнього виробництва. На запрошення кураторського колективу Лізавети Герман та Марії Ланько до Києва приїде львівський митець Володимир Топій, щоб зробити нову перформативну роботу. Таким чином фокус розмови в кураторській лабораторії буде переміщено на тіло художника в певний момент часу як місце локалізації мистецького висловлювання й місце зустрічі його суб’єкта та об’єкта.

Володимир Топій займається живописом та перформансом, і саме в останньому йому вдалося створити впізнавану художню мову. Його дії, переважно, працюють на деконструкцію великих наративів — ідеологічних, релігійних, культурних — через видовищну роботу із символізмом предметного світу, фізичними межами власного тіла та заданого простору. Щоправда, художник ніколи не дотримується жорсткого сценарію й віддає належне спонтанності й моментуму.

Спеціально для простору Галереї Володимир створить новий перфоманс, у відповідь на попередні чотири проекти та існуючу експозицію.

Початок о 19:00.

фото — Мар’яна Клочко