“Поза Часом”: концерт класичної музики

10 листопада о19 годині в рамках проекту MK Classics (куратор – Тетяна Калініченко) запрошуємо Вас на концертну програму “Поза Часом” у виконанні барочного ансамблю “La Cesta”.

У концерті прозвучить музика епохи бароко: інструментальні твори Кореллі, Генделя і Баха.

Музика ця складалася людьми і для людей, які не мали жодного поняття про YouTube або iTunes, що ходили по 200 кілометрів пішки, щоб послухати хорошого музиканта. Вона виконувалася в старовинних замках і садибах, не оснащених ні wi-fi, ні навіть електрикою, при дворах королів і герцогів одягнених в панталони і перуки, які приїхали на конях послухати нову сонату…

А зараз ми, люди XXI століття, озброєні до зубів гаджетами, які приїхали в концертний зал швидкісним транспортом, будемо грати цю музику користуючись музичними законами того часу, а також точними копіями старовинних інструментів з жильними струнами, намагаючись наблизити звучання до того, яким воно було більш 300 років тому, як чули її самі творці.

Що це? Застарілість смаків? Консерватизм? Незнання нових трендів? А може ця музика – наш засіб зв’язку з чистим, абсолютним, безумовним, існуючим завжди і скрізь? З тим, що пов’язує хаос окремих життів в історію людства і мільярди клітин в нашому тілі в мислячу людину?

Можливо вона є відображенням ідеальної математично точної моделі всесвіту – оспіваної бароковими філософами – в будь-яку епоху балансує на тонкій грані хаосу і порядку, життя і смерті, краси і потворності, що минає…

Виконавці:
Бароковий ансамбль “La Cesta”
Артем Куцан (скрипка)
Анна Щербина (віолончель)
Наталя Фоменко (клавесин)

Програма концерту:

А.Кореллі Соната №1, ре мажор, ор.5 для скрипки та баса контінуо
Г.Ф. Гендель Соната для скрипки та баса контінуо соль мінор ор.1, №10
Г.Ф.Гендель Пассакалія з сюїти №7 соль мінор (клавесин соло)
Й.С.Бах Прелюдія, Сарабанда та Жига з Сюїти №1 соль мажор для віолончелі соло
Й.С.Бах Сарабанда з партиту №2 ре мінор для скрипки соло
Г.Ф.Гендель Соната №13 ре мажор ор.1. для скрипки та баса контінуо
А.Кореллі Соната №12 «La Folia», ор.5 для скрипки та баса контінуо

Вартість квитків – 150 грн. Вартість для пенсіонерів – 50 грн. Студентам – 50-відсоткова знижка.

Просимо реєструватися заздалегідь. Телефон для реєстрації – 044594 10 63

Довідка

La Cesta [ла Честа] – це музична інструментальна група, яка виконує музику в стилі бароко. Склад – віолончель, скрипки і клавесин (оригінальний інструмент, один з чотирьох в Україні).

Головним захопленням і пристрастю музикантів є виконання музики епохи бароко. Музики, вкрай емоційної й експресивної, але в той же час надзвичайно інтимної, таємничої, душевної.

Ансамбль веде активну концертну діяльність в Україні та за її межами. Музиканти є учасниками фестивалів барокової музики “Oudemuziek” (fringe) (м. Утрехт, Нідерланди), Wanda Landowska Festival (м. Барі, Італія), Urbino Musica Antica Festival & Masterclasses (м. Урбіно, Італія), “Dni Bachowski”, “Gliwicki Festiwal Bachowski” (Польща), «Сembalissimo», «Early Music Days” (Угорщина), “Accentus Musicalis” (Австрія), Міжнародна Пасхальна асамблея, Italia Barocco Festival в Національній філармонії України (2014 року), постійні учасники фестивалю “Бах – фест “(м. Суми).