Презентація фестивалю «Острог-Ренесанс. Родина»

Шановні друзі, 29 квітня о 15.00 запрошуємо вас на унікальну подію від фестивалю «Острог-Ренесанс. Родина» до Дому “Майстер Клас”, організовану спільно з культурологічним проектом «Мистецькі експедиції», Благодійним фондом українського виконавського мистецтва, Міжнародним конкурсом пам’яті Володимира Горовиця та Національним університетом «Острозька академія» – найстарішим вищим навчальним закладом у Східній Європі, який було засновано в 1576 році князем Василем-Костянтином Острозьким у своєму родовому місті Острог.

У програмі:
– музично-театральне дійство «Свої вогні запалює Острог»;
– концерт;
– цікава розмова про “золотий вік вітчизняної аристократії”.

Студенти та викладачі Академії поділяться історіями ВІДРОДЖЕННЯ університету з 440-річною історією та унікальним для України досвідом існування університету в невеликому місті, яке в 14-17 сторіччі було столицею князівства Острозького і одне з найбільшх міст на європейських теренах. Засновника Академії князя Василя-Костянтина Острозького називали «некоронованим королем України-Русі», його батько Костянтин Острозький, завдяки здобутим перемогам у битвах проти татар і Москви, здобув звання «руського Сципіона» (до речі був в різні часи старостою Брацлавським та Вінницьким). Жодна інша родина так не відзначилась на військовій службі, як Острозькі. Але особливе місце в найвідомішій аристократичній родині займає племінниця князя – фундатора Академії- княжна Гальшка Острозька.

Вона виділила на розбудову освіти в Острозі «6000 грошей лічби литовської». З того часу Гальшку Острозьку теж вважають фундаторкою Національного університету «Острозька академія».

Студентська музично-театральна постановка «Свої вогні запалює Острог» присвячена життєвій історії надзвичайно сильної та прекрасної жінки і буде показана острожанами в Вінниці та Києві.

Унікальність постановки в тому, що в ній використані автентичні тексти з Острозької Біблії: звернення Князя Острозького, Герасима Смотрицького та Івана Федоровича. Актор в образі Дем’яна Наливайка читає власну поезію цього історичного персонажа, хор виконує острозький розспів 16 століття .

Дізнатися більше про найвідоміший в українській історії аристократичний рід, оповитий багатьма таємницями можна з 29 квітня в Києві, Дім “Майстер Клас”, вул Богдана Хмельницького 57б.

Вхід вільний. Реєстрація за телефоном – 044 594 10 63.