Різноманітність в коміксах: навіщо нам супергероїні-мусульманки

Комікс // Лекції про читання – цикл відкритих лекцій про комікси від літературної майстерні «Бартлбі і компанія».

Ми любимо історії так сильно, що хочемо говорити про них в будь якому їх втіленні. Цього разу ми поговоримо про комікси. Про відмінність візуальної мови та вербальної, про ілюстрування смислів і читання зображень. Про те, як розповісти історію, не вимовивши ні слова. Про те, яке місце відведено коміксу в сучасній культурі.

26 травня / п’ятниця / 19:00
Різноманітність в коміксах: навіщо нам супергероїні-мусульманки
/ Олександра Ринк /

З одного боку, індустрію розваг все частіше критикують за некоректне зображення представників етнічних меншин, конфесій і сексуальних ідентичностей. З іншого – бажання догодити всім і нікого не образити нерідко сприймаємося як піар-хід чи навіть боязка відмова від свободи самовираження. Поки Marvel розгрібають скандал з антихристиянськими посиланнями в нових «Людях Ікс», а DC готуються запускати лінію «нових історій про нетипових героїв і героїнь», ми спробуємо розібратися, як комікси стають більш інклюзивними і чи потрібно це взагалі.

Обговорювати, серед іншого, будемо: «Ms. Marvel» (Дж. Віллоу Вілсон, Е. Алфона), «Mockingbird» (Челсі Кейн, Кейт Немжік), Cage! (Г. Тартаковський).

Інформація про лектора:

ОЛЕКСАНДРА РИНК– коміксологиня, випускниця Києво-Могилянської Академії. Постійна авторка сайту Vertigo і авторка найбільшого українського телеграм-каналу про комікси «Основи коміксологіі».

Внесок за участь:
200 грн. – абонемент на весь цикл лекцій.
250 грн. – абонемент на весь цикл лекцій і практичне заняття.
50 грн. – одна лекція.
70 грн. – практичне заняття [6 червня].
Замовлення абонементів і обов’язкова реєстрація за посиланням: https://goo.gl/8C7UqZ