Відкриття сезону у Берлінській філармонії (запис)

Digital Concert Hall повертається в Україну! Після довгої перерви цифрові концерти Берлінської філармонії знову можна буде переглянути на великому екрані.
Увага! Ми змінили місце трансляцій. Відтепер наші зустрічі відбуватимуться у Домі «Майстер Клас» на вулиці Богдана Хмельницького, 57-Б.

Аби наздогнати пропущене, ми пропонуємо вашій увазі ключовий концерт сезону 2018/2019, а саме – його відкриття. Маестро Кирило Петренко, австрійський музикант радянського походження, офіційно стане головним дириґентом оркестру Берлінської філармонії у наступному сезоні, проте вже у цьому саме він дириґував концерт-відкриття.

Стиль Петренка відрізняє пристрасність, тяжіння до гранично швидких темпів, але водночас – надзвичайно пильна увага до деталей. Його сильні сторони яскраво втілилися у запропонованій програмі, де симфонічні поеми Ріхарда Штрауса «Дон Жуан» та «Смерть і переродження» зіграні так палко і мальовничо, що образи самі виникають в уяві слухача. Між іншим, оркестр Берлінської філармонії виконував обидві роботи під управлінням композитора невдовзі після світових прем’єр у Ваймарі в 1889 та Айзенасі у 1890. Таким чином, можна вважати ці поеми складовою ДНК оркестру.

У другому відділенні концерту – Симфонія №7 Людвіга ван Бетховена, прем’єра якої, як відомо, відбулася на благодійному концерті для поранених солдат у Відні в 1813 році. Ця симфонія входить в серцевину репертуару оркестру, проте, здається, ще ніколи її енергійний танцювальний фінал не виконувався з таким ураганним натиском.

Більше подробиць у вступному слові перед концертом повідомить музикознавиця Любов Морозова.

ВХІД ВІЛЬНИЙ

02.04.2019
19:00
Дім «Майстер Клас» (вул. Богдана Хмельницького, 57-Б)

Оркестр Берлінської філармонії
Кирило Петренко, дириґент

Відкриття сезону 2018/2019 Берлінської філармонії
(запис концерту, який відбувся 24 серпня 2018 року)

Ріхард Штраус. Симфонічна поема «Дон Жуан» (19’)
Ріхард Штраус. Симфонічна поема «Смерть і переродження» (25’)
——
Людвіґ ван Бетховен. Симфонія №7 Ля мажор (44’)