«Вортицизм у британському мистецтві»: друга лекція Олексія Белюсенка

10 січня у Домі МК в рамках проекту Олексія Белюсенка «БритАртХХ» знову будемо говорити про Вортицизм. У форматі лекції-бесіди ви дізнаєтесь не лише специфіку течії, а й знайомитеся з роботами найяскравіших представників цього мистецького феномену. Початок: о 19:00.

Вортицизм (англ. Vorticism) – течія в образотворчому мистецтві початку XX століття в Британії, близька до футуризму.

Вортицизм був виключно  британським культурним явищем, британською віхою модернізму, протистояв як імпресіонізму, так і класичній художній традиції.

Предтечею вортицистів був англійський художник Роджер Фрай (Roger Fry), який проклав їм дорогу своїми виставками «Моне і пост-імпресіонізм» в 1910 році і «Друга пост-імпресіоністська виставка англійських, французьких і російських художників» в 1912 році.

Вортицизм боровся з реалістичними тенденціями в живописі, заперечував моральний аспект мистецтва й наполягав на автономності кожного художнього витвору. Крім цього, вортицисти були антагоністами французької художньої школи та вважали себе представниками нордичного британського мистецтва. На їхню думку, в дусі сучасності відчувався особливий ритм, народжений ураганом змін. У той же час вортицисти бачили загальний прогрес не в швидкісних вимірах нових автомобілів і літаків, а в зміні функціональних структур і внутрішньої організації суспільства. Вортицизм як художня течія згас до часу закінчення Першої світової війни.

Нагадуємо, проект “БритАртХХ” має благодійну складову. Відвідувачі не традиційно оплачують курс лекцій, а формуватимуть протягом року фонд підтримки українського мистецтва. Зокрема, кошти, одержані за лекції ідуть на оплату навчання українських митців, які вивчатимуть англійську мову в Школі “Оксфорд Клас”.