Як мозаїки Софії Київської вийшли на вулиці і у метро столиці

Наприкінці 50-х років минулого століття після археологічних досліджень і реставрації Софії Київської мозаїки ХІ століття стали доступними для широкого художнього переосмислення.

Київські художники-монументалісти, для яких керамічна плитка стала основним технологічним матеріалом у створенні екстер”єрних композицій у оформленні новобудов, запозичували чимало технологічних і образних елементів із найдавнішого храму. Втім, намагаючись поєднувати їх і з деякими принципами забороненого тоді ще “бойчукізму”.

Про те, завдяки чому став можливим такий синтез і якими були його наслідки у творенні нової художньої образності в 60-х роках минулого століття розповість мистецтвознавиця Діана Клочко 3 березня о 18:00 в Домі МК.

Довідка про проект:
Лекція Діани Клочко є складовою нового циклу «Київ в авангарді. 1960-70-ті», у рамках якого разом із українськими дослідниками, мистецтвознавцями, культурологами, ми спробуємо окреслити простір Києва експериментів тих років, повернути для себе малоактуалізовані для широкого культурного загалу імена українських митців – акторів, режисерів, художників, музикантів, водночас по-новому подивитися на вже відомі сюжети українського шістдесятництва.

Кожна подія циклу «Київ в авангарді. 1960-70-ті» присвячена багатьом аспектам розвитку мистецтва, неординарним постатям в українській культурі. Відтак буде цікава як дослідникам, так і широкому колу слухачів, які хочуть познайомитися з явищем «шістдесятництва».

Вартість участі – 150 грн. Квиток для студентів та пенсіонерів коштує 100 грн.

Електронний продаж квитків: https://kiev.karabas.com/ua/yak-mozayiki-sofiyi-kiyivskoyi-vijshli-na-vulici-i-u-metro-stolici

*На зображенні використана мозаїка “Кий, Щек, Хорив та сестра їх Либідь. Автор – заслужений художник України Довженко Григорій Овксентійович.