КИЇВ В АВАНГАРДІ. 1960-70-ТІ

Дім Майстер Клас представляє цикл мистецьких подій «Київ в авангарді. 1960-70-ті», що відбудуться протягом січня – березня 2018 року в Домі МК.

…Це було справжнє виверження вулкану. Молоді та безстрашні таланти-«шістдесятники» на хвилі творчої свободи здійснили справжній вибух, прорив, революцію в літературі, мистецтві, кіно та музиці.

Новаторські дебюти київських авангардистів, або «порушників спокою» викликали захоплення й осуд. Вони стали новою генерацією українських митців.

Відправною точкою нового циклу подій «Київ в авангарді. 1960-70-ті» у Домі “Майстер Клас” стало видання антології української класичної музики «КИЇВСЬКИЙ АВАНҐАРД 1960-70х років. Школа Бориса Лятошинського», здійсненого за підтримки Міністерства культури України, ГО «АРТ ФОРУМ» та Дому МК.

Це авторський проект-ініціатива піаніста Євгена Громова, який знайомить як українського, так і закордонного слухача із експериментами українських композиторів-шістдесятників – Валентина Сильвестрова, Леоніда Грабовського, Володимира Загорцева, Віталія Годзяцького, Петра Соловкіна, Святослава Крутикова, Євгена Станковича.  Фактично це не лише музичне занурення в український музичний авангард, а й скрупульозне дослідження тих карколомних років для української культури, викликів, які стояли перед митцями, шляхів, які обирав кожен.

У циклі «Київ в авангарді. 1960-70-ті» разом із українськими дослідниками, мистецтвознавцями, культурологами ми спробуємо окреслити простір Києва експериментів тих років, повернути для себе малоактуалізовані в медіапросторі імена українських митців-акторів, режисерів, художників, музикантів, водночас по-новому подивитися на вже відомі сюжети українського шістдесятництва.