Другий фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage

З 16 по 26 серпня на території Національного заповідника «Софія Київська» відбудеться Другий фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage (BKS). Протягом 11 днів під відкритим небом пройдуть більше 20-ти класичних, електроакустичних і джазових концерти; диригентські та вокальні воркшопи U Artist Music; інтерактивні програми для дітей, людей літнього віку і дітей з аутизмом; театралізовані екскурсії та панельні дискусії з лідерами думок під старим ясенем. У виставкових залах в цей час також відкриються художні та фотовиставки. У Музеї «Золоті Ворота» відбудеться «КіноБукет» – серія кінопоказів та обговорень стрічок. Загалом заплановано більше 50 подій, у яких візьмуть участь близько 350 учасників.

Попередній BKS, що відбувся у 2018 і зібрав десятки тисяч глядачів, довів неабияку затребуваність цього фестивалю в його унікальному форматі.

Фокус-тема цьогорічного фестивалю – Звуки міста.

Ми живемо серед мільйонів звуків. Пташиний спів, гуркіт трамваїв, голосне сичання автостради, вулична музика, дитячий сміх і ностальгійне рипіння гойдалок – весь цей слуховий коктейль оточує нас щодня. Абсолютна тиша нестерпна, вона тривожить і гнітить. Те, що ми нею називаємо, насправді є шумом силою у 20-40 дБ. Саме він дарує справжній, неглянцевий затишок та відчуття захищеності.

Чи прислухаємося ми до звучання власного міста? Дослідження показують, що ні. Нашу увагу можуть привернути окремі незнайомі звуки, ми зі здивуванням помітимо масляний шелест листя олив у заморській країні, проте проігноруємо симфонію рідних вулиць.

Між тим, звуковий образ міста є одним із базових орієнтирів мешканця у просторі. Насолода життям тут і зараз неможлива без уважного вслухання у довкілля. І саме усвідомлену зустріч із ним даруватиме BKS.

Цьогоріч музична частина фестивалю складатиметься із двох взаємодоповнюючих програм. Усі концерти, які відбуватимуться о 18:00, об’єднані назвою «Площі і пагорби». Це – час теплого світла, активного спілкування та екстравертних забав. Це пісні і танці, свята і веселощі. «Площі і пагорби» – впізнаваний київський ландшафт, неповторне єднання великих відкритих просторів і містичних узвишь.

У програмі беруть участь: Андрій Бєлов (Німеччина-Україна), Андрій Бондаренко (Швейцарія-Україна), Олексій Гринюк (Велика Британія-Україна), Quatuor Elysée (Франція), Антоній Баришевський, Назгуль Шукаєва (Україна) тощо.

Пізня програма починатиметься о 21:00 і носитиме ім’я «Птахи і квіти». Воно співпадає з традиційним жанром китайського живопису, який виник приблизно у часи зведення Софії Київської. Дивовижні птахи у квітучих гілках заворожують реалістичною красою і таїною символу. У цій програмі звучатиме нічна медитативна музика, відбуватиметься інтровертна подорож внутрішніми станами. А ще у ній одразу чотири електроакустичні колективи з «пташиними» назвами – Ptakh_Jung, Сон Сови, Dz’ob та airborne extended.

Учасники: ДахаБраха, Ptakh_Jung, Сон Сови, Dz’ob, Євген Громов, Laura Marti, New Era Orhestra (Україна), Гай Мінтус (Ізраїль), Міша Циганов (США), airborne extended (Австрія), Proton Bern (Швейцарія), Костянтин Тимохін (Швейцарія-Україна).

Ми віримо, що саме цей фестиваль допоможе загострити вміння чути і слухати – себе, один одного та навколишнє велике місто.

Вхід на всі події – вільний. Вхідний квиток на територію заповідника «Софія Київська» – 20 грн (пільговий – 10 грн).