Презентація музичної антології «КИЇВСЬКИЙ АВАНҐАРД 1960х…»

26 січня 2018 о 19:30 у Домі МК відбудеться презентація музичної антології піаніста та музикознавця Євгена Громова «КИЇВСЬКИЙ АВАНҐАРД 1960х: школа Бориса Лятошинського» — сету, що нараховує у собі 4 компакт-диски з записами найважливіших творів для фортеп’яно, скомпонованих ще молодими на той час київськими композиторами-неофітами — студентами класу професора Бориса Лятошинського: Леонідом Грабовським, Віталієм Годзяцьким, Валентином Сильвестровим, та трохи молодшими – Євгеном Станковичем, Петром Соловкіним, Святославом Крутиковим, Володимиром Загорцевим

Декотрі з них вже й тоді були видатними українськими митцями, іншим не вдалося у повній мірі розвинути свій талант. Але безсумнівним залишається той беззаперечний факт, що творчість кола однодумців, яке нажило собі згодом слави та назви «Київська група» або «Київський аванґард», є найяскравішим спалахом та періодом розквіту українського неофіційного музичного мистецтва, що цілком належить і вписується у річище духовних, естетичних та композиційних пошуків і досягнень світового повоєнного аванґарду другої половини ХХ століття.

Переважна більшість творів є Світовими прем’єрами у запису.

Видання музичної антології «КИЇВСЬКИЙ АВАНҐАРД 1960х: школа Бориса Лятошинського» стало можливим наприкінці 2017 року завдяки підтримці Міністерства культури України. Фактично це одна з перших спроб системного підходу до репрезентації українського музичного модерну другої половини ХХ сторіччя. Організатори проекту сподіваються, що антологія зацікавить не лише фахівців – музикознавців, істориків культури, а й допоможе українському та закордонному слухачеві познайомитися із явищем школи Бориса Лятошинського. Відзначимо, що видання є некомерційним і найближчим часом потрапить до музичних закладів України, закордонних інституцій – бібліотек і фонотек, фондів культури тощо.

На презентації 26 січня у Домі МК будуть присутні головні фігуранти антології Євгена Громова — композитори Леонід Грабовський, Віталій Годзяцький, Валентин Сильвестров, Євген Станкович, Святослав Крутиков, вдова Володимира Загорцева – Маргарита Тимофіївна, друзі сім’ї Петра Соловкіна.

Протягом презентації Громов виконає нетривалу сольну програму-калейдоскоп, де ним будуть представлені фраґменти творів, що входять до музичного контенту його власної авторської антології.

Реєстрація на подію обов’язкова за телефоном (кількість місць обмежена) – 044 594 10 63.

*Презентація пройде у рамках циклу мистецьких подій «Київ в авангарді. 1960-70-ті». Повна програма проекту: http://dimmk.com/tsikl-mistetskih-podij-kiyiv-v-avangardi-1960-70-ti/