Другий фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage

З 16 по 26 серпня на території Національного заповідника «Софія Київська» відбудеться Другий фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage (BKS). Протягом 11 днів під відкритим небом пройдуть більше 20-ти класичних, електроакустичних і джазових концерти; диригентські та вокальні воркшопи U Artist Music; інтерактивні програми для дітей, людей літнього віку і дітей з аутизмом; театралізовані екскурсії та панельні дискусії з лідерами думок під старим ясенем. У виставкових залах в цей час також відкриються художні та фотовиставки. У Музеї «Золоті Ворота» відбудеться «КіноБукет» – серія кінопоказів та обговорень стрічок. Загалом заплановано більше 50 подій, у яких візьмуть участь близько 350 учасників.

Попередній BKS, що відбувся у 2018 і зібрав десятки тисяч глядачів, довів неабияку затребуваність цього фестивалю в його унікальному форматі.

Фокус-тема цьогорічного фестивалю – Звуки міста.

Ми живемо серед мільйонів звуків. Пташиний спів, гуркіт трамваїв, голосне сичання автостради, вулична музика, дитячий сміх і ностальгійне рипіння гойдалок – весь цей слуховий коктейль оточує нас щодня. Абсолютна тиша нестерпна, вона тривожить і гнітить. Те, що ми нею називаємо, насправді є шумом силою у 20-40 дБ. Саме він дарує справжній, неглянцевий затишок та відчуття захищеності.

Чи прислухаємося ми до звучання власного міста? Дослідження показують, що ні. Нашу увагу можуть привернути окремі незнайомі звуки, ми зі здивуванням помітимо масляний шелест листя олив у заморській країні, проте проігноруємо симфонію рідних вулиць.

Між тим, звуковий образ міста є одним із базових орієнтирів мешканця у просторі. Насолода життям тут і зараз неможлива без уважного вслухання у довкілля. І саме усвідомлену зустріч із ним даруватиме BKS.

Цьогоріч музична частина фестивалю складатиметься із двох взаємодоповнюючих програм. Усі концерти, які відбуватимуться о 18:00, об’єднані назвою «Площі і пагорби». Це – час теплого світла, активного спілкування та екстравертних забав. Це пісні і танці, свята і веселощі. «Площі і пагорби» – впізнаваний київський ландшафт, неповторне єднання великих відкритих просторів і містичних узвишь.

У програмі беруть участь: Андрій Бєлов (Німеччина-Україна), Андрій Бондаренко (Швейцарія-Україна), Олексій Гринюк (Велика Британія-Україна), Quatuor Elysée (Франція), Антоній Баришевський, Назгуль Шукаєва (Україна) тощо.

Пізня програма починатиметься о 21:00 і носитиме ім’я «Птахи і квіти». Воно співпадає з традиційним жанром китайського живопису, який виник приблизно у часи зведення Софії Київської. Дивовижні птахи у квітучих гілках заворожують реалістичною красою і таїною символу. У цій програмі звучатиме нічна медитативна музика, відбуватиметься інтровертна подорож внутрішніми станами. А ще у ній одразу чотири електроакустичні колективи з «пташиними» назвами – Ptakh_Jung, Сон Сови, Dz’ob та airborne extended.

Учасники: ДахаБраха, Ptakh_Jung, Сон Сови, Dz’ob, Євген Громов, Laura Marti, New Era Orhestra (Україна), Гай Мінтус (Ізраїль), Міша Циганов (США), airborne extended (Австрія), Proton Bern (Швейцарія), Костянтин Тимохін (Швейцарія-Україна).

Ми віримо, що саме цей фестиваль допоможе загострити вміння чути і слухати – себе, один одного та навколишнє велике місто.

Вхід на всі події – вільний. Вхідний квиток на територію заповідника «Софія Київська» – 20 грн (пільговий – 10 грн).

 

 

 

 

 

 

Більше ▶
«Арт-Форум» – міждисциплінарна мистецько-дискусійна платформа Дому МК

Ідея нового бачення культури як рушія суспільних змін народилася в Домі МК 2011 року, коли світ відзначав 25-річчя Чорнобильської трагедії. Попри те, що ця подія назавжди змінила хід історії, похитнула традиційне почесне місце людини в індустріальному світі, уроки історії залишилися поза увагою суспільства. Власне тоді силами діячів культури – відомих театральних режисерів, музикантів, письменників, художників, фотографів  – Дім МК втілив у життя Благодійний мистецький марафон «Пам’ятай», що по-новому розкривав питання пам’яті й катастрофи.

Тема пам’яті згодом у різний спосіб провокувала до створення окремої міждисциплінарної мистецько-дискусійної платформи: 2014 року Дім МК провів перший Арт-Форум Громади Києва, що став відповіддю на виклики, які озвучила Революція Гідності в Україні та трагічні сторінки її новітньої історії.

За 8 років Дім МК зміг зібрати навколо себе велике коло прогресивних творчих людей: художників, музикантів, письменників, лекторів, та просто небайдужих свідомих городян. Митці завжди глибше усвідомлюють суспільні проблеми, гостріше відчувають трагічність доби, тяжіють до відтворення гармонії існування.

Саме тому ініціатива багатьох кращих представників культури та мистецтва, громадськості та політикуму України була підхоплена нами. Арт-Форум виокремився у нову фестивальну форму, став міждисциплінарною художньо-дискусійною платформою, метою якої стало об’єднання небайдужих людей навколо спільного бачення майбутнього України. Важливою метою Арт-Форумів був також збір коштів на нагальні потреби суспільства.

Формат подій Арт-Форуму передбачає об’єднання виставкової, концертної, театральної, літературної й кіно програм з освітніми заходами й широким обговоренням культурних, громадських проблем і перспектив розвитку українського мистецтва.

Щоразу Арт-Форум зосереджується на конкретній проблематиці, яка стає основою для мистецьких втілень українських культурних діячів: 2015 рік – «Пам’ятаю. Зима, що триває» (як відгомін річниці Революції Гідності, переосмислення проблематики героїв і сучасної героїки), «Разом» (включення Сходу України, що перебуває у вирі війни, у загальний контекст української історії, спроба налагодити мистецький діалог між Києвом та Маріуполем, який ще кілька тижнів тому перебував під обстрілами), 2016 рік – «Дім, у якому ми живемо» (актуалізація питання Дому, персонального простору, кордону держави, внутрішньої та зовнішньої міграції тощо).

За час існування Арт-Форуму свої проекти представили понад 200 митців з України та за кордону. Зокрема, постійними учасниками є:

 • Музика – композитори Валентин Сильвестров та Вікторія Польова, продюсерський центр «Jazz in Kiev», оркестр New Era Orchestra (арт-директор і диригент – Тетяна Калініченко), камерний хор «Київ» (диригент – Микола Гобдич), Мирослава Которович, Ігор Саєнко, Назгуль Шукаєва, «ТЕЛЬНЮК: Сестри», Інна Галатенко, Олег Безбородько, гурт ДахаБраха, ТаРута, «Kozak System»  та інші;
 • Театр – режисери Олександр Крижановський, Олег Ліпцин, Новий театр на Печерську;
 • Галерейно-виставкова індустрія – художники Борис Єгіазарян, Матвій Вайсберг, Олексій Білюсенко, Олена Рижих, Дмитро Куровський, фотограф Ігор Гайдай, відео-арт – Sampled Pictures та інші;
 • Література – Оксана Забужко, Любов Якимчук, Олена Гусейнова, Юлія Мусаковська, Саломе Енгибарян, Сони Ван (спільно з «Видавництвом Старого Лева»);
 • Кіно – режисери Сергій Маслобойщиков, Олег Чорний, творче об’єднання «Вавилон-13».

У рамках кожного Арт-Форуму відбувається дитяча складова програми, під час якої діти працюють з професійними художниками, музикантами і водночас знайомляться з мовою мистецтва. З 2014 року Арт-Форум є щорічним проектом Дому МК.

Більше ▶
Міжнародний дитячий джазовий фестиваль «Окешкин Джаз»

2010 року Дім МК та Продюсерський центр «Jazz in Kiev» започаткували спеціальний джазовий фестиваль для дітей «Окешкин Джаз». Від початку свого існування він став ключовою подією для підтримки й розвитку дитячої виконавської майстерності. За перші 5 фестивалі на сцені зіграли понад 400 юних музикантів. Щоразу вони представляють унікальну майстерність, закоханість у музику, персональну віртуозність.

Дводенне джазове свято надає юним джазменам (як солістам, так і музичним колективам) рідкісну на сьогоднішній день можливість виступити перед великою аудиторією, попрацювати на сцені з професійними джазовими музикантами — учасниками стейдж-бенду й спеціальними гостями фестивалю.

Незмінним арт-директором і ведучим фестивалю «ОКешкін ДЖАЗ» є відомий радіоведучий і продюсер Олексій Коган, завдяки якому юні виконавці відчують себе в епіцентрі музичного життя столиці України.

Спеціальними гостями фестивалю у різні роки були такі видатні джазові музиканти – піаніст Міша Циганов (США), барабанщик Кшиштоф Завадські (Польща), вокалістка Ольга Пірагс (Латвія), а також київський Квартет Олексія Саранчина й відома українська співачка Jamala.

Коротка інформація про проект

 • Статус: міжнародний фестиваль, open-air
 • Учасники: діти від 3 до 18 років
 • Періодичність: щорічний, дводенний
 • Організатори: Дім МК, Продюсерський центр Jazz in Kiev

Більше ▶
Фестиваль музики Валентина Сильвестрова

Валентин Сильвестров – визнаний майстер класичної музики, найпомітніша українська фігура на світовій сцені – з 2013 року активно співпрацює з Домом МК. Багатогранність таланту композитора дозволила втілити в життя ідею Фестивалю музики Валентина Сильвестрова, що не обмежився презентаціями лише в Україні. З 2014 року Фестиваль був представлений у Франції (Париж, Страсбург) та США (Нью-Йорк).

Стартував Фестиваль із програмою «Музика поезії» за участі відомої вокалістки Інни Галатенко (сопрано) та піаніста Олега Безбородька. Згодом до фестивалю долучилися й інші українські музиканти – камерний хор «Київ» (диригент – Микола Гобдич), Національний камерний ансамбль солістів «Київська Камерата» (диригент – Валерій Матюхін), творча майстерня Мирослави Которович «АртеХатта», скрипалька Богдана Півненко, тріо Дмитра Таванця (рояль), Маріани Скрипи (скрипка) та Золтана Алмаші (віолончель), піаніст Євген Моторенко та багато інших.

Особливість Фестивалю музики Валентина Сильвестрова – це делікатне прочитання творів композитора, адже різні програми були представлені в особливій камерній атмосфері, щоб музика Валентина Сильвестрова передавала не лише витончений, обережний доторк музиканта-виконавця, а й слухача-співрозмовника.

У рамках Фестивалю музики Валентина Сильвестрова відбулися світові прем’єри – «Чотири піснеспіви на слова Тараса Шевченка» та цикл циклів «Майдан-2014» (хорові творів, написаних під час Революції Гідності); Сім пісень для голосу та оркестру на вірші О. Пушкіна (оркестрова версія Олександра Левковича та Валентина Сильвестрова); проект «Багателі» (видані київським видавництвом «Дух і Літера»).

Організатори Фестивалю музики Валентина Сильвестрова:

 • Дім освіти та культури «Майстер Клас»
 • Національний університет «Києво-Могилянська академія»
 • Центр європейських гуманітарних досліджень
 • Центр досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства
 • Видавництво «Дух і Літера»

Партнер: Товариство «Інфопульс-Україна».

Фото: Володимир Осипенко

Більше ▶
Фестиваль музики Вікторії Польової «Сади»

2016 року Дім МК виступив організатором Фестивалю музики Вікторії Польової — видатної української композиторки, чия творчість упродовж останніх 20 років широко представлена у світі. У новому проекті Вікторія Польова максимально реалізовує ідею міждисциплінарних зв’язків і мовою музики та мовою перфомансу передає філософські ідеї, пов’язані з колами людського життя, краси, природи світу тощо. Кожен твір, виконаний в програмі, має метафоричну назву і в одній концертній програмі складається окреме уявлення про розвиток світу.

Ось як характеризує концепцію проекту Вікторія Польова: «Мені завжди хотілося, щоб концерт був зануренням в глибоке переживання, що змінює людину. Ще… аби моя музика звучала не окремими одиничними сплесками, а об’єднувалася у великі структури, цикли. Цей фестиваль — серія з 7-ми концертів, об’єднані ідеєю мандрів свідомості в пошуках єдності.

Образ Сімурга — птаха птаства — обрано не випадково. Сімург — це багатозначний символ, поліморф — істота, яка об’єднує в собі різні природи. Тому його часто зображують у вигляді лева з пташиною головою, з хвостом дракона, з жіночими грудьми. В інших культурах він має такі імена, як: Сенмурв, Сімаргл тощо.

Птах Сімург в давньоіранських міфах — крилата духовна сутність, священний птах-звір, який перебуває на гілках Дерева життя, спускається до людства задля допомоги, зцілення або пророцтв.

В авестійській традиції Сімургові належить особлива роль у будову всесвіту: коли він випурхує зі Світового древа, насіння життя від помахів його величезних крил розсипаються і падають разом із дощем, запліднюючи землю.

Фарід ад Дін Аттар в XIII столітті підносить його до символу або образу божественності. Це викладено в «Мантік аль Тайр» («Бесіди птахів»): десь далеко мешкає цар птахів Сімург, занурює в центрі Китаю чудове перо; і птиці, яким втомилися від розбрату й війни, вирішують відшукати перо Сімурга, аби віднайти мир в собі і довкола себе.

Спочатку деякі птахи виявляють легкодухість: соловей тішиться своєю любов’ю до троянди; папуга заворожений власною красою, заради якої він повинен жити в клітці; куріпка не може розлучитися зі своїми пагорбами, чапля — з болотами, а сова — з руїнами. Врешті-решт вони все ж збираються у сміливу подорож; долають сім долин чи морів; назва передостаннього з них «Запаморочення», останнього — «Знищення». Багато прочан дезертують, інші гинуть при перельоті. Тридцять із них, досягли, завдяки своїй праці, очищення, й нарешті знаходять гору Сімурга. Коли ж вони її побачили, то зрозуміли, що вони і є «Сімургом» і що «Сімург» — це кожен із птахів, і всі вони разом також «Сімург» («Сімург» співзвучно з перським si morgh, що означає «тридцять птахів»).

Сім садів-долин, які повинні перетнути птахи, пов’язані з сімома станами, які людина, згідно з вченням суфіїв, повинна подолати в собі для пізнання справжньої природи Бога. Кінцівка поеми також пов’язана з суфійським ученням: Бог, згідно з суфізмом, існує не у вигляді якоїсь зовнішньої субстанції або окремо від Всесвіту, а відбивається в сукупності всього існуючого.

7 концертів фестивалю — це 7 садів Сімурга.

 1. «Сад земних насолод»
 2. «Сад каменів»
 3. «Сад голосів»
 4. «Сад книг»
 5. «Сад запаморочення»
 6. «Сад печалі»
 7. «Сад»

Я запрошую вас до мандрівки за пером Сімурга. Цей фестиваль триватиме протягом року й складатися з 7-ми концертів, що відображатимуть 7 садів на особистому шляху».

Більше ▶
Міжнародний фестиваль «Каштановий рояль»

Конкурси піаністів-аматорів є невід’ємною частиною світової культури, адже музика об’єднує не лише професійних виконавців, а й тих, хто у будь-якому віці і за будь-якого фаху вдосконалюється у персональному музикуванні. Такі конкурси успішно проходять у США, Франції, Японії, Польщі, Росії та інших країнах. З 2013 року Дім МК став співзасновником першого в Україні Міжнародного фестивалю «Каштановий рояль».

Метою конкурсу є, зокрема, пропаганда фортепіанного мистецтва, привернення уваги до аматорської фортепіанної творчості, а також підтримка інтересу до виконавства серед піаністів-аматорів в Україні та інших країнах, надання їм можливості реалізації своїх творчих досягнень, сприяння їх подальшому творчому зростанню.

За чотири роки існування фестивалю у конкурсі взяли участь понад 150 музикантів-аматорів та юних піаністів. Окрім того, Міжнародний фестиваль «Каштановий рояль» підтримує й українських педагогів – із 2015 року у рамках конкурсів існує спеціальна номінація «Виконавча майстерність».

Щорічно здобутки музикантів-аматорів оцінюють найкращі піаністи України та світу – Павло Гінтов (Україна – США), Роман Репка (Україна), Валерій Боровиков (Білорусія), Чісато Кусунокі (Японія – Велика Британія), Джонатан Пауелл (Велика Британія) та багато інших визнаних майстрів. Окрім того, у рамках фестивалю вони проводять для конкурсантів майстер-класи, а також готують спеціальні концертні програми.

Міжнародний фестиваль «Каштановий рояль» визначає переможців за такими номінаціями: юні піаністи: номінації «Соло», «Фортепіано плюс», «Соло з оркестром»; конкурс для педагогів «Виконавча майстерність»; «Grand amator».

У програмі Міжнародного фестивалю «Каштановий рояль» проходять концерти, майстер-класи, методичні конференції з питань педагогіки та виконавства.

Коротка інформація

 • Напрям: підтримка аматорського піаністичного музикування
 • Періодичність: щорічний, травень
 • Вік учасників конкурсів: від 3 років
 • Організатори: Дім МК, спільнота шанувальників фортепіанної музики «Каштановий рояль»

Більше ▶
Назад
Більше