МИНУЛІ ВИСТАВКИ

ХУДОЖНИКИ

”Синій жовтень”

Група ”Синій жовтень” є неформальним творчим об’єднанням шістьох київських художників для проведення спільних проектів.

Склад групи: Олена Придувалова, Ахра Аджинджал, Олексій Аполлонов, Олексій Белюсенко, Матвій Вайсберг та Борис Фірцак.

Марія Матієнко

Випускниця Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури (НАОМА) – факультет архітектури. Паралельно 12 років навчалась у майстерні викладача та живописця М. О. Шкарапути, який є спадкоємцем живописної традиції Віктора Зарецького.

Певний час після завершення академії працювала в архітектурі, поєднуючи проектування з живописною практикою. Нині займається виключно образотворчим мистецтвом: викладає малюнок та живопис, створює живописні композиції, активно займається виставковою діяльністю, систематично бере участь у всеукраїнських та закордонних живописних пленерах та виставках.

У 2007-2008 роках стажувалася у Німеччині та Швейцарії за напрямком сучасного абстрактного живопису та органічної архітектури. 2013 року брала участь у спільній виставці в рамках Венеційського бієнале. З 2015 року – член Національної спілки художників України. Роботи Марії Матієнко перебувають у приватних колекціях України, Росії, Німеччини, Італії, Словаччини, США, Канади.

Творче та життєве кредо, за словами Марії Матієнко, “насолоджуватися кожною миттю життя та долучати всіх до того. Творчість для мене – це незвідане, неочікуване, підсвідоме. Можливість почути та відчути себе”.

Володимир Подлевський

Український художник, випускник Львівської академії мистецтв, працює в техніці станкового живопису і левкасу. З 1990 року – член Національної Спілки художників України. Учасник всеукраїнських, зарубіжних, міжнародних виставок та фестивалів. Протягом 1990-2014 років провів понад 30 персональних виставок в Україні та США.

Час в його живописі не має минулого і майбутнього, це постійні повтори сюжетів і образів, які обертаються в спіралі Хроносу.

Постмодернізм як світогляд й естетика художника дозволяє йому творити європейський міф, що з’єднує колись розколоті Західну і Східну імперії в єдиний культурний простір. При цьому художник створює мікс з кращого, що зробили протягом своєї історії європейські народи.

Крізь усю творчість В. Подлевського червоною ниткою проходить ідея подорожей. Завдяки частим і тривалим подорожам характерними для картин автора залишаються яскраві психологічні портрети націй, поєднання західних і східних сюжетів в єдиний культурний простір (традиційні свята, гуляння, звичаї), антична і біблійна трактування походження світу. У картинах майстра є таємниця, зашифрований сенс, міфічно-філософський натяк.

Роботи В. Подлевського зберігаються в обласних художніх музеях Харкова, Донецька, Чернігова, у краєзнавчих музеях Житомира і Полтави, у фондах Міністерства культури України, у колекції Українського інституту сучасного мистецтва та Українського Національного музею в Чикаго, в Університеті наук і мистецтв Чікасо (Оклахома, США ), в приватних колекціях в Україні та за кордоном (Польща, Великобританія, США, Франція, Німеччина, Іспанія, Голландія, Бельгія).

Оксана Коробка

Українська художниця, випускниця Черкаського державного бізнес-коледжу за фахом – художник-дизайнер. Навчалася в Національному університеті ім. Богдана Хмельницького за спеціальністю “Образотворче і декоративно-прикладне мистецтво”. 

Працює в галузі станкової та книжкової графіки. Роботи знаходяться у приватних колекціях України та за кордоном. 

Брала участь у всеукраїнських і міжнародних виставках та конкурсах. Серед них – "Осінній вернісаж", "Перехрестя", "Ню", "Екологія очима митця", "Різдвяна", Всеукраїнська художня виставка до Дня художника.

Микола Бутковський

Український художник, випускник Московське художнього училища, Московського державного художнього інституту імені В. І. Сурикова. З 1992 року – член Національної спілки художників України. З 1988 року – активний учасник виставок в Україні та за її межами, автор понад двадцяти персональних виставок. Роботи Миколи Бутковського перебувають у приватних та музейних колекціях України та Європи.

Микола Бутковський зізнається, що навіть через 2-3 роки вносить корективи у деякі свої полотна: «Змінююсь я, а тому й змінюються мої твори. Часто трапляється, що створюючи одну картину, виникають ідеї ще для двох. Фізично виконувати це все одночасно просто неможливо. Але потрібно поспішати, аби багато чого встигнути в житті».

«У мене часто запитують, чи маю улюблену картину. У такому разі відповідаю однозначно: кожна наступна – улюблена. Художник фіксує свої думки на полотнах, а потім їх розвиває. Це постійна імпровізація, під час якої щось уявляєш, але не знаєш, чим це закінчиться», - розповідає художник.

Мартиненко Надія

Українська художниця, випускниця Кримського художнього училища ім. М. Самокиша (живописно-педагогічне відділення). З 2005 року – член Національної Спілки художників України.

За цей період у художниці відбулася трансформація як свідомості, так мови живопису. На зміну спокійному реалістичному напряму прийшов світський, сучасний, колоритний почерк живопису, що народжується з особливої здатності передачі душевних переживань та емоцій художниці. Пейзажі, міські пейзажі, жанрові композиції, натюрморти, жіночі образи, твори на філософську тематику – неповний діапазон художніх уподобань Надії Мартиненко.

Відчуваючи різні сучасні напрямки, художниця зберегла світосприйняття в межах фігуративного мистецтва. На полотнах цілком впізнається відображення “реального світу”, але взір спрямовано на відчуття кольору і форми. Її живопис відображає асоціативне сприйняття навколишнього світу через спогади й емоції художниці. У стилістиці відчутні сліди таких напрямків як імпресіонізм, постімпресіонізм тощо.

Загадкові жіночі образи художниця інтегрує в картинне середовище за допомогою контрастів, світла і тіні. Це утворює цікаві, мальовничі ефекти, а своєрідний філософський сенс художниця бачить у створенні полотен на релігійну й національну тематику.

Усі полотна Надії привертають увагу своєю фактурністю і швидкої ритмікою кольорів, завдяки динамічному мазку мастихіна. Твори Надії Мартиненко знаходяться в приватних колекціях, музеях України та за кордоном. Живе і працює в Чернігові.

Базак Марта

Заслужений художник України (2008), член Національної спілки художників України (1989). У 1972 закінчила Львівське училище декоративно-прикладного мистецтва (відділення художнього оформлення), далі продовжила художню освіту на відділенні художнього текстилю у Львівському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва.

Ще студенткою 1977 року взяла участь у Міжнародній виставці проектів гобеленів в Гданську (Польща). На сьогодні в активі художниці участь з творами художнього текстилю, живопису та графіки в понад 70 виставках, з них чверть – міжнародні (Австрія, Бельгія, Канада, Китай, Польща, Португалія, Росія, Угорщина, Франція, Чехія), а також 16 персональних експозицій. Твори М. Базак зберігаються в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, Івано-Франківському краєзнавчому музеї, Всеросійському музеї декоративно-прикладного мистецтва в Москві і приватних колекціях в Україні, Канаді, Німеччині, Польщі, Росії, США, Франції, прикрашають інтер’єри дипломатичних представництв США , Франції.

Марта Базак в текстильних композиціях і гобеленах тяжіє до оригінальних прийомів виконання, використовує складні техніки та варіації тканних і нетканних поверхонь. Крім техніки гладкотканного гобелена з характерним підкресленням живописних можливостей текстилю ( «Дерево», 1990; «Чорний квадрат», 1997; і ін.), часто звертається до ткацтва в рамах ( «Ангел», 2000) і параван (ширм), які в її виконанні стають самостійними просторовими текстильними композиціями, органічно вписуються в сучасний інтер’єр. На виставці експонувалися роботи з колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва ( «Ангел з чорним і білим крилом», диптих «Він і вона»).

Творчість художниця поєднує з науково-дослідницькою діяльністю. Як завідувач відділом Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття (1980-ті рр.), а пізніше, в 1990-х рр., як старший науковий співробітник Дирекції художніх виставок України М. Базак опублікувала десятки статей в наукових виданнях, каталогах виставок і періодиці . Її перу, як дослідниці, зокрема, належать статті в колективній монографії «Гуцульщина. Історико-етнографічне дослідження »(1987); «Аналітичний опис колекцій нововиявлених експонатів з Чорнобильської зони (відділ тканин і вишивки, експедиції 2001 і 2002 рр.”) тощо.

З 2001 р. М. Базак працює в Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука старшим викладачем кафедри художнього текстилю та моделювання костюма.

Куліш Едуард

Український художник. Випускник Кримського художнього училища ім. М. Самокиша (1991), Кримського інституту інформаційно-поліграфічних технологій Української академії друкарства (2012).

Є членом кількох професійних організацій, у т.ч. член Спілки художників Росії (2008), член всеукраїнського творчого Спілки художників «БЖ-АРТ» (2013), член міжнародної асоціації образотворчих мистецтв – АІАП ЮНЕСКО (2008).

У 2012 році Едуарду Кулішу присуджено звання Заслуженого художника Автономної Республіки Крим. Учасник понад 50 виставок сучасного мистецтва в Україні, Великобританії, Нідерландах, Франції та інших країн.

Його роботи знаходяться в колекціях більшості українських музеїв, у Сімферопольському художньому музеї, Севастопольському художньому музеї ім. М. Крошицького, Будинку – музеї М. Волошина, сел. Коктебель, Крим, Запорізькому художньому музеї, Музеї сучасного мистецтва України, м Київ, Чернігівському музеї сучасного мистецтва.

Крім того, за кордоном роботи Едуарда Куліша представлені в колекціях Музею історії та археології Молдови, м Кишинів, Молдова; Елабужского державного історико-архітектурного та художнього музею-заповідника, Республіка Татарстан, галереї «Barkes & Barkes», м Лондон, Великобританія, галереї «Terbeek», м Ехтененбрю, Нідерланди.

 

Роботи знаходяться в приватних колекціях: Д. Кляшторного (Україна), Т. Коніор - Хасман (Нідерланди), а також України, Росії, Нідерландів, Франції, Німеччини, Великобританії, Угорщини, Італії, Швеції, Польщі, Іспанії, Бельгії, Австралії, Ізраїлю, США, Канади.

Бруєвич Людмила

Український художник, графік. Випускниця Київського художньо-промислового технікуму, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. З 1994 року – член Національної спілки художників України.

Працює як незалежний художник в області станкової графіки в авторській техніці, заснованій на поєднанні офорта, акварелі й каліграфії. За визначенням мистецтвознавця В. Панасюк, творчою концепцією Л. Бруєвич є «сакрально-декоративний процес розгортання в часі і просторі образного коду українського національного мистецтва».

У творчій палітрі використовує національні мотиви в поєднанні із загальносвітовими культурологічними символами. Роботи виконані в свідомо обмеженій колірній гамі – червоний як символ торжества життя, зелений як колір мудрості і виваженості, охра як земна твердь, зрідка золотий як символ Всесвіту. Основою більшості творів є відбиток офортної дошки, символізує незмінність всього сущого, а виконаний поверх відбитка акварельний розпис і шрифтове оформлення відображають постійну мінливість світу і панування емоційного над раціональним.

Твори знаходяться переважно в приватних колекціях України, США, Канади, Ірландії, Великобританії, Нідерландів, Іспанії, Італії, Греції, Франції, Німеччини, Японії, Австралії, Індії, Росії та інших країн.

 

- лауреат Гран-прі всеукраїнської триєнале "Графіка-97"
- володар Срібної медалі за творчі досягнення Академії мистецтв України
- відзначена другою премією виставки "Видатні українські художниці - 98"
- дипломант II виставки - конкурсу імені Георгія Якутовича

Юрковська Алла

Український художник, графік, випускниця Національної академії образотворчого мистецтва і архітектектури, факультет станкової графіки (майстерня проф. Чебикіна).

У 1996 році отримала Першу премію на виставці-конкурсі «Видатні жінки-художники України». З 1992 року – постійна учасниця проектів з сучасного мистецтва, у т.ч. її роботи увійшли до експозицій проектів «ВождіЛєніє» (Український Дім, 2010 року, Київ), «Жінка в міні» (Gallery «Bottega», 2010, Київ), «Інь» (Центр сучасного мистецтва М-17, 2012, Київ).

Персональні виставки Алли Юрковської неодноразово проходили в Києві, Ялті. Роботи знаходяться в колекціях Міністерства культури України, приватних колекціях України, у Музеї образотворчого мистецтва (Брянськ).

Бруєвич Катерина

Молодий український художник, графік, випускниця Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. У 2010 році рішенням президії Академії мистецтв України нагороджена “Почесним дипломом за кращу дипломну роботу”. Починаючи з 2009 року, розпочала педагогічну діяльність як асистентка-стажерка в НАОМА. З 2010 року – член Національної спілки художників України.

Перші серйозні проекти Катерини Бруєвич в сучасному мистецтві датовані ще 2004 роком – конкурс Віктора Зарецького, який проводить Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури. Роботи Катерини Бруєвич виставлялися як на персональних виставках, так і в загальних експозиціях, які репрезентували творчість нової генерації українських художників.

 

Серед останніх проектів: «Теорія Ймовірності» в Інституті проблем сучасного мистецтва НАМ України, «Українська Пейзаж» в «Мистецький Арсенал», «Андрій Чебикін. ТВОРЧІСТЬ І ШКОЛА» Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України, Благодійний арт-проект «Повстанська Азбука»

Партнерство
gallery@masterklass.ua

Галерея Дому МК запрошує молодих художників до реалізації власних авторських проектів у наших галерейних приміщеннях. Будь-яку Вашу сміливу ідею, що сповідує нетривіальне сприйняття світу, ми можемо втілити у життя.

Галерейні приміщення Дому МК розраховані на різножанрові і різноформатні виставкові проекти – від традиційної експозиції до різних форм медіа арту. Ми відкриті до співпраці і радо приймаємо заявки від художників, які у своїх проектах використовують принципи міждисциплінарних зв’язків (зі звуком, відео, театральним перфомансом, літературними складовими тощо).

044 229-01-62, 044 229-01-63, 067 744-36-35, 095 715-11-98