Інноваційний театрально-освітній проект МЕТАТЕАТР

МЕТАТЕАТР – це оригінальна театральна модель, спрямована на впровадження нових творчих та організаційних рішень для розвитку театрального процесу в Україні, адаптації традицій українського театру для інтеграції України в сучасний європейський культурний простір.
Концепція МЕТАТЕАТР’у спрямована на розширення жанрових і технічних меж театрального процесу, вихід за рамки формату драматичного спектаклю. Одна з її складових – створення нового типу вистави на грані змішування традиційних жанрів та сучасних комунікаційних технологій. Ця модель орієнтована на формування нового типу актора-творця, який більш вільно взаємодіє з навколишньою дійсністю.

В основі освітньої діяльності МЕТАТЕАТР’у закладена нова унікальна акторська технологія Ігрового театру, розроблена М. Буткевичем (http://butkevich.info) та адаптована до сучасних професійних та творчих вимог українсько-американським режисером та педагогом О. Ліпциним.

Олег Ліпцин є провідним спеціалістом з методики Ігрового театру, яка вважається однією з найперспективніших теорій розвитку сучасного театру. Його професійний міжнародний досвід сприятиме приверненню уваги європейської театральної спільноти до нових форм театральної освіти, що розвиваються в Україні.
Основна місія проекту – вдосконалення рівня освіти потенційних студентів, випускників театральних та гуманітарних факультетів з різних міст України, шляхом проведення навчальних сесій на базі учбових закладів, розташованих у різних регіонах країни.

Проект також спрямований на підтримку та розширення головних напрямів соціально-культурного розвитку сучасної України: децентралізацію та розвиток органів місцевого самоврядування. Прокат вистав, створених за новою методикою, буде орієнтований на малі та середні міста країни, у зв’язку з чим передбачається співробітництво з місцевими громадами.

Наразі команда проекту разом з педагогами НУ “Острозька Академія” працює над створенням та затвердженням професійної та загальноосвітньої частин програми та розвиває її у напрямку створення постійно діючої сертифікованої освітньої програми. У перспективі планується впровадження створеної програми у різних ВУЗах нашої країни.

Програма  підтримана грантом від Українського культурного фонду.*