Нобелівська лауреатка з літератури Світлана Алексієвич в Домі МК

Володарка літературного Нобеля 2015 року Світлана Алексієвич у рамках творчих зустрічей в Україні зустрілася з українськими медіа та читачами в Домі МК. Цей проект реалізований у співпраці з Посольством Швейцарії в Україні (організатором приїзду Світлани Алексієвич до України) та видавництвами “Комора” (Київ) і “Віват” (Харків).

Створюючи свої документальні романи на основі розгорнутих інтерв’ю з учасниками й очевидцями трагічних подій, що позначили закінчення «Червоної епохи», Світлана Алексієвич винайшла своєрідний спосіб презентувати закриту спільноту «homo Sovieticus» для Заходу й здобула всесвітнє визнання, однак на самому пострадянському просторі, зокрема в Україні, її книги для багатьох лише починають актуалізовуватися в загальному літературному і соціо-культурному контексті.

2016 року в українському перекладі опубліковано три книжки Світлани Алексієвич:

«Чорнобильська молитва: Хроніка майбутнього» від Видавничого Дому «Комора» в перекладі Оксани Забужко (до речі, саме українська письменниця оксана Забужко була першою перекладачкою творів Світлани Алексієвич українською мовою), а також «Цинкові хлопчики» та «У війни не жіноче обличчя» від видавництва «Віват».

На сцені Дому МК відбулася не просто презентація нових книжок Світлани Алексієвич українською мовою – тут розгорнулася довірлива розмова білоруської письменниці з Оксаною Забужко. Власне через діалог двох письменниць слухачі могли зблизька познайомитися з творчим методом Світлани Алексієвич, а також почути відповіді на болючі нагальні питання, які стали викликом не лише для громадян країн з пострадянського простору, а Європи і світу загалом.

Окрім того, Дім МК став резиденцією Світлани Алексієвич для спілкування з українськими та закордонними медіа. Під час перебування в Україні білоруська письменниця дала єдину прес-конференцію, під час якої ділилася своїми думками щодо літературного процесу, ролі політики і політиків в сучасному світі, місця простої людини в коловерті інформаційної війни.