Польсько-український ансамбль Neo Temporis Group в Домі МК

Польсько-український ансамбль сучасної музики Neo Temporis Group у рамках гастрольного турне в Україні представив у Домі МК проект «НОВА МУЗИКА. ДІАЛОГ БЕЗ КОРДОНІВ».

Поглиблювати культурні зв’язки, спільно музикувати і творити новий міжнародний музичний контекст. Саме такі ідеї стали в основі створення першого польсько-українського колективу, який спеціалізується на виконанні сучасної класичної музики.

Ансамбль Neo Temporis Group — один із найбільш оригінальних проектів у сфері нової музики останніх кількох років. Існує завдяки ініціативі музикантів польського струнного квартету NeoQuartet та українського Ensemble Nostri Temporis. Бажання створити такий міжнародний ансамбль виникло під час «Української бієнале нової музики», фестивалю, який відбувся у березні 2013 року і об’єднав своїми подіями Київ і Львів. Навесні 2016 року музиканти презентують чотири концерти в Україні, а восени — дебютний альбом, який буде видано на незалежному польському лейблі Requim Records.

Ведуча концерту – польський музичний критик Моніка Пасєчнік. Згодом, завдяки виданню компакт-диску, більш ширше коло українського та польського музичного середовища зможе ознайомитися з музикою, яку виконуватиме Neo Temporis Group під час турне.

У програмі концерту прозвучали твори композиторів з Польщі (Славомір Купчак, Кароль Непельський, Даріуш Пшибильський, Єжи Корновіч) та України (Олексій Шмурак, Богдан Сегін, Максим Коломієць, Золтан Алмаші).