ГОГОЛЬFEST

Щорічно Дім МК виступає партнером однієї з найрезонансніших подій сучасного культурного простору – міжнародного міждисциплінарного фестивалю сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST. Заснований у 2008 році, фестиваль є унікальним поєднанням різних видів мистецтва: музики, театру, кіно, літератури, перфомансу, освітніх програм і відеоарту. При цьому, ГОГОЛЬFEST став своєрідним комунікаційним майданчиком, який допомагає українським митцям налагодити професійний діалог із закордонними культурними інституціями.

У різні роки Дім МК був головним організатором музичної частини фестивалю, зокрема, основний акцент був спрямований на репрезентацію здобутків в царині “нової музики” (сучасна класична музика). У рамках програми наша команда представляла концептуальні програми від українських та закордонних виконавців. Зокрема, найбільшого резонансу одержали проекти: “Едуард Артєм’єв: Цивілізація” (прем’єри хорової музики класика російської музики Едуарда Артєм’єва), виступ гурту «The Water Project», легендарної авангардної піаністки Маргарет Ленг Тан, прем’єра твору “Ангелогласіє” української композиторки Вікторії Польової тощо.

До музичних програм Дому МК на ГОГОЛЬFEST завжди були долучені найкращі українські виконавці класичної музики: зокрема ми співпрацювали з New Era Orchestra (арт-директор і диригент – Тетяна Калініченко), Національним ансамблем солістів “Київська Камерата” (диригент – Валерій Матюхін), Творчою майстернею Мирослави Которович “АртеХатта”, Національним камерним ансамблем “Київські солісти”, Національною заслуженою академічною капелою “Думка” (диригент – Оксана Нікітюк),  Ensemble Nostri Temporis.

Свої спеціальні концертні програми готували відомі солісти – піаністи Володимир Лавриненко (Україна – Швейцарія) та Євген Громов, скрипальки Мирослава Которович і Богдана Півненко.

2015 року Дім МК представив в рамках програми ГОГОЛЬFEST інтерактивну виставу українсько-американського театрального режисера Олега Ліпцина “Підпілля” (за повістю М. Достоєвського “Записки з підпілля”).

Окрім того, Дім МК є постійним партнером на ГОГОЛЬFEST освітньо-мистецьких проектів для дітей.

Більше ▶
Київський міжнародний кінофестиваль “Молодість”

КМКФ “Молодість” – одна з найбільших спеціалізованих кіноподій України та Східної Європи за версією Міжнародної Асоціації Кінопродюсерів (FIAPF). Щоосені до Києва приїжджають провідні продюсери, кінорежисери, актори з усього світу, а на екранах київських кінотеатрів у рамках фестивалю показують близько 300 фільмів.

Співпраця «Молодості» з Домом МК розпочалася 2009 року й продовжується до сьогодні. Зокрема, наша команда допомагає в реалізації додаткових мистецьких подій на фестивалі, спеціальних програм для іноземних гостей.

З 2013 року Дім МК – співорганізатор навчальної програми фестивалю “Майстерня талантів”, спрямованих на додаткову профільну освіту молодих українських кіномитців. У рамках проекту відбуваються лекції, семінари, воркшопи провідних українських та закордонних режисерів, продюсерів, акторів, композиторів, які працюють в кіноіндустрії.

Головним завданням фестивалю “Молодість” є сприяння розвитку молодого професійного кіно. Конкурсна програма представляє професійні та аматорські фільми дебютантів. Головні секції – студентський, перший короткометражний (ігровий, анімаційний, документальний) та перший повнометражний ігровий фільм.

Більше ▶
Нобелівська лауреатка з літератури Світлана Алексієвич в Домі МК

Володарка літературного Нобеля 2015 року Світлана Алексієвич у рамках творчих зустрічей в Україні зустрілася з українськими медіа та читачами в Домі МК. Цей проект реалізований у співпраці з Посольством Швейцарії в Україні (організатором приїзду Світлани Алексієвич до України) та видавництвами “Комора” (Київ) і “Віват” (Харків).

Створюючи свої документальні романи на основі розгорнутих інтерв’ю з учасниками й очевидцями трагічних подій, що позначили закінчення «Червоної епохи», Світлана Алексієвич винайшла своєрідний спосіб презентувати закриту спільноту «homo Sovieticus» для Заходу й здобула всесвітнє визнання, однак на самому пострадянському просторі, зокрема в Україні, її книги для багатьох лише починають актуалізовуватися в загальному літературному і соціо-культурному контексті.

2016 року в українському перекладі опубліковано три книжки Світлани Алексієвич:

«Чорнобильська молитва: Хроніка майбутнього» від Видавничого Дому «Комора» в перекладі Оксани Забужко (до речі, саме українська письменниця оксана Забужко була першою перекладачкою творів Світлани Алексієвич українською мовою), а також «Цинкові хлопчики» та «У війни не жіноче обличчя» від видавництва «Віват».

На сцені Дому МК відбулася не просто презентація нових книжок Світлани Алексієвич українською мовою – тут розгорнулася довірлива розмова білоруської письменниці з Оксаною Забужко. Власне через діалог двох письменниць слухачі могли зблизька познайомитися з творчим методом Світлани Алексієвич, а також почути відповіді на болючі нагальні питання, які стали викликом не лише для громадян країн з пострадянського простору, а Європи і світу загалом.

Окрім того, Дім МК став резиденцією Світлани Алексієвич для спілкування з українськими та закордонними медіа. Під час перебування в Україні білоруська письменниця дала єдину прес-конференцію, під час якої ділилася своїми думками щодо літературного процесу, ролі політики і політиків в сучасному світі, місця простої людини в коловерті інформаційної війни.

Більше ▶
Польсько-український ансамбль Neo Temporis Group в Домі МК

Польсько-український ансамбль сучасної музики Neo Temporis Group у рамках гастрольного турне в Україні представив у Домі МК проект «НОВА МУЗИКА. ДІАЛОГ БЕЗ КОРДОНІВ».

Поглиблювати культурні зв’язки, спільно музикувати і творити новий міжнародний музичний контекст. Саме такі ідеї стали в основі створення першого польсько-українського колективу, який спеціалізується на виконанні сучасної класичної музики.

Ансамбль Neo Temporis Group — один із найбільш оригінальних проектів у сфері нової музики останніх кількох років. Існує завдяки ініціативі музикантів польського струнного квартету NeoQuartet та українського Ensemble Nostri Temporis. Бажання створити такий міжнародний ансамбль виникло під час «Української бієнале нової музики», фестивалю, який відбувся у березні 2013 року і об’єднав своїми подіями Київ і Львів. Навесні 2016 року музиканти презентують чотири концерти в Україні, а восени — дебютний альбом, який буде видано на незалежному польському лейблі Requim Records.

Ведуча концерту – польський музичний критик Моніка Пасєчнік. Згодом, завдяки виданню компакт-диску, більш ширше коло українського та польського музичного середовища зможе ознайомитися з музикою, яку виконуватиме Neo Temporis Group під час турне.

У програмі концерту прозвучали твори композиторів з Польщі (Славомір Купчак, Кароль Непельський, Даріуш Пшибильський, Єжи Корновіч) та України (Олексій Шмурак, Богдан Сегін, Максим Коломієць, Золтан Алмаші).

Більше ▶
“Музика поезії” Валентина Сильвестрова у Нью-Йорку

Дім МК наприкінці жовтня 2015 року представив творчість видатного українського композитора Валентина Сильвестрова у Нью-Йорку, США. У приміщенні Українського Інституту Америки американська публіка познайомилася з вокальними творами В. Сильвестрова, створеними на слова українською, британських, австрійських класиків.

Прем’єра проекту «Музика поезії» за участю автора та виконавців – вокалістки Інни Галатенко та піаніста Олега Безбородька – вперше відбулася у Домі МК в лютому 2014 року на Арт-форумі, присвяченому пам’яті Героїв Небесної сотні. Також концерт з успіхом пройшов навесні 2015 року в Парижі в рамках фестивалю «Україна – вільна сцена» і в Страсбурзі. Крім того, 4 вересня 2015 програма концерту була представлена на VI Міжнародному поетичному фестивалі MERIDIAN CZERNOWITZ в Чернівцях.

Для Валентина Сильвестрова важливо почути вірш, відчути, як текст сам себе представляє, знайти музичну інерцію. Тому вокальні твори композитора створюють цілісний цикл і звучать так, ніби всі поети пишуть одну пісню. І в цій пісні поети різних століть стають сопричасниками великого твору.

Валентин Сильвестров: «В останній момент своєї появи тексти (особливо класичні, антологічні, які все знають) були живими, і їх читали вголос. Згодом люди прочитували їх вголос все рідше, а тепер взагалі почали читати одними очима.

Через це вірш всихає. Тобто він, хоча і живе, однак живе, як метелик під склом. Але цей метелик і під склом зберігає свою красу, а музика на мить ніби повертає їй життя, надає силу як жива вода, і вірш звільняється з-під скла, щоб знову злетіти »…

Невипадково концерт “Музика поезії” розпочався з пісні, написаної на вірш Тараса Шевченка. Мова поета – це не просто мова. Шевченко – автор таких текстів, які свідчать, що народ український і його мова не повинні зникнути. Його тексти ніби стоять на сторожі, оберігаючи мову і народ.

Від Шевченка до поетів сучасності, все покоління українських майстрів слова раз по раз нанизують свої вірші як коралі на нитку самобутності української культури, створюючи своєрідний оберіг. Їх вірші, вірші Шевченка зокрема, по суті, і є символом незалежності України.

Більше ▶
Назад
Більше