КІНОСЕРЕДА в Домі МК

З 31 травня 2017 року відбудеться перезапуск проекту КІНОСЕРЕДА. Чекаємо на Вас на четвертому поверсі майданчику Дім МК за адресою вул. Богдана Хмельницького, 57б.

КІНОСЕРЕДА — це покази сучасного та актуального кіно, відкриті розмови, майстер-класи, живе спілкування з авторами, які створюють сьогоднішнє кіно в Україні. Це місце, де кожен зможе знайти щось для себе: режисер свого актора, оператор свого режисера, а глядач своє кіно. Ми експериментуємо з форматами, шукаючи нові форми взаємодії з глядачем, занурюємося у процес виробництва, зустрічаємося зі знавцями кіноіндустрії та кіномистецтва.

Аудиторiя КІНОСЕРЕДИ – це креативна молодь, це молодi та завзятi кiнематографiсти, це люди різного віку та рiзних професiй, яких цiкавить культурний розвиток сучасної країни та сучасного кіномистецтва.

Ми завжди відкриті для ваших ідей та співпраці!

Постійним модератором буде ініціатор створення проекту КІНОСЕРЕДА — Віталій Карпенко.

Куратори проекту: Валерія Сочивець, Сабіна Асадова, Анастасія Груба

Гостьові менеджери: Ірина Осадча, Ольга Шамбір

Вхід: 60 грн

                                          РОЗКЛАД ПРОЕКТУ НА МІСЯЦЬ:

31.05. Показ фільмів програми “Канни в short`ах”

Першою подією проекту КІНОСЕРЕДА в Домі МК буде показ  пʼяти короткометражних фільмів «Цвях» Філіпа Сотниченка, «Кров» Валерії Сочивець, «Марія» Новруза Хікмета, «Згущівка» Катерини Горностай, «Панорама» Юрія Шилова, що увійшли до програми “Канни в short`ах”. Після перегляду відбудеться Q&A, де режисери поділяться з Вами тим, як пройшла поїздка на фестиваль та чим вони займалися в Каннах .

Канни в short’ ах – це проект громадської організації “Сучасне Українське Кіно “СУК” та громадської організації “Ініціатива за ради майбутнього” за підтримки фонду Ігоря Янковського. На ювілейні 70 Канни в рамках програми short film coner будуть показані шість короткометражних фільмів молодих кінорежисерів: “Інтервал” (експерементальний фільм Нікона Романченка), “Цвях” (ігровий фільм Філіпа Сотниченка), “Кров” (ігровий фільм Валерії Сочивець), “Марія” (ігровий фільм Новруза Хікмета), “Згущівка” (ігровий фільм Катерини Горностай), «Панорама” (документальний фільм Юрія Шилова).

Фільм «Цвях» (режисер – Філіп Сотниченко)

Валентина працює юристом в одному з банків Ліхтенштейну. Вона відповідає за зв’язки зі Східною Європою. Валя ще з дитинства непогано пам’ятає українську та російську мови, адже до 13-ти років жила в Києві. У 96-му, під час важкого, перехідного для економіки України періоду, Валентина разом із матір’ю та вітчимом емігрувала до Швейцарії. Минуло 20 років.

Фільм «Кров» (режисер – Валерія Сочивець)

Молода віолончелістка Настя закохана в свого друга-підлітка Юру. У якийсь момент життя, між репетиціями та вечірками, вона захотіла щоб він став першим, але не кожен хлопець наважується на це…

Фільм «Марія» (режисер – Новруз Хікмет)

Ще один візит до лікаря виявилася невдалою для Марії. Шлюб – на межі руйнування. Одурюючи чоловіка, вона поступово усвідомлює, що живе в брехні, і все частіше занурюється в себе, щоб знайти забуті відповіді.

Фільм «Згущівка» (режисер – Катерина Горностай)

Вибух згущівки, необачно полишеної на кухонній плиті — здається найстрашніше, що може трапитися. Але до чого призведе цей випадок, не знають навіть ті, хто відповідають за його наслідки. Маленька катастрофа всередині маленької квартири може стати приводом для чогось більшого…

“Панорама” (режисер – Юрій Шилов)

Валентин – кіномеханік. Він працював в кінотеатрі Кінопанорама в центрі Києва протягом 44 років. Це його останній рік перед виходом на пенсію. Фільм був знятий в проекційної кімнаті з початку осені 2013 року до року після Майдану.

14.06.  Майстер-клас  із Мариною Вродою

14 червня о 19:00 відбудеться майстер-клас із режисеркою Мариною Вродою.

Марина Врода – кінорежисерка, яку визнала Європа, а саме Каннський кінофестиваль, де у 2011 році за фільм “Крос” вона отримала Золоту пальмову гілку “За кращий короткометражний фільм”.

Зараз Марина навчається в європейському університеті кінематографії, Filmuniversität Babelsberg Konrad Wolf, за її плечима – навчання у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого за спеціальністю «Режисура художнього фільму» (майстерня Михайла Іллєнка та Валерія Сивака), та участь у багатьох кінофестивалях.

На зустрічі Марина Врода поділиться з Вами своїм досвідом та баченням сучасного кіно, розповість про навчання в Німеччині, про свій шлях та майбутні задуми, а ви, в свою чергу, зможете сміливо задавати питання та говорити про те, що вас турбує в сучасному кіно та кінопроцесі. Майстер-клас пройде за принципом відкритої розмови, де не буде місця несказанним словам.

Мета нашої зустрічі: познайомити Вас з сучасним режисером, з яким ви зможете поспілкуватися на хвилюючі вас питання, та розширити своє сприйняття сучасного кіно.

21.06 Docu/Україна: показ короткометражних фільмів національного конкурсу Docudays ua 2017

21 червня на Вас чекає пʼять фільмів, що були представлені в національній конкурсній програмі фестивалю Docudays ua 2017.

Фільм «Щоденник» (режиссер – Олександра Чупріна)

Денису – 14. Він отримує двійки, рубиться в Доту і шукає себе. “Щоденник – твоє обличчя”, – кажуть йому у школі. У відповідь він створює альтернативний відеощоденник, де відверто розмірковує про те, що дійсно турбує його. Ми – за лаштунками підліткового життя. Який він – шлях дорослішання?

Фільм “Історія зимового саду” (режисер – Семен Мозговий)

Історія фільму базується на долі Павільону квітникарства колишнього ВДНГ та його літньої працівниці – Валентини Вороніної, – яка підтримує цей простір, вкладаючи туди своє життя, коли раптом приходять зміни. Після сорока п’яти років роботи її просять піти на пенсію. Та Вороніна не погоджується, бо вважає, що всі рослини без неї загинуть. Водночас група загадкових радіоестезистів знаходить біля входу в павільйон канал потужної позитивної енергії.

Цей фільм було створено за фінансової підтримки Docudays UA в рамках проекту «The Guardian прямує в Україну».

«The Guardian прямує в Україну» – всеукраїнський конкурс документальних проектів, створений Британською Радою, The Guardian та Docudays UA.

Фільм “Живі й нескорені”

(Режисери: Дарія Гірна, Богдан Кутєпов, Таїсія Кутузова, Жанна Озірна, Маргарита Гасанова, Анна Ютченко)

2016-й рік, Україною шириться декомунізація. На Львівщині, в самому серці Бандерівського краю, є місто Червоноград, яке прославилося як перше місто Радянського Союзу, де повалили пам’ятник Леніну. Проте навіть 26 років потому, тут тривають запеклі суперечки між прихильниками різних ідеологій. Перед нами полюси українського суспільства: хор російської общини «Жива пам’ять» та співоча чота націоналістів ОУН-УПА «Нескорені», яких об’єднує Червоноградський народний дім. Ця кінострічка – про глибинні, приховані процеси, які насправді криються за поваленням пам’ятників, і про те, як два паралельні світи перетинаються в Червоноградському народному домі.

Фільм «Укриття» – переможець національної конкурсної програми Docudaysua 2017

(режисер – Анастасія Максимчук)

Історія зоозахисника і доґхантера, які стикаються в невидимій війні за визначення поняття людяності в країні, де занадто часто громадяни змушені діяти замість уряду.

Фільм “Кода” (режиссер – Анна Корж)

Кода – заключний розділ в музиці, який повторює основні теми всього музичного твору.

28.06. Майстер-клас із Валерією Сочивець “Придумати, зняти, відправити: життя українського короткого метру”

Валерія Сочивець – українська кінорежисерка, кінопродюсерка, президент організації “Сучасне українське кіно” СУК \ CUC, яка розкаже Вам про шлях створення короткометражних фільмів,- від ідеї до фестивального життя, – про всі тонкощі зйомок кортометражних фільмів за власні та державні кошти, про міжнародні фестивалі та про те, що для неї значить бути ідейником Громадської організації.