Літературна майстерня для підлітків. Канікулярна програма

ПИШЕМ П’ЄСУ, ЯКУ МОЖНА СТАВИТИ В ТЕАТРІ ЗА 15 ГОДИН

Як перетворити задум в дію, а дію – в репліку?

Це пізнається на практиці.

В кінці ми представимо командний твір – написаний, роздрукований і проілюстрований.

Учасники табору отримають досвід короткострокового творчого проекту – з нуля і до фінальних поздоровлень. По дорозі освоять роботу над текстом «човниковим методом»: просувати сюжет вперед і коригувати вже написані частини так, щоб все разом виходило цільним і цікавим.

Участь в цьому проекті згадається майбутнім сценаристам (зараз це професія колективна), артистам, авторам і організаторам шкільних вечорів і домашніх вечірок, і звичайно ж письменникам всіх сортів.

Ми дійсно почнемо з чистого аркуша. Заготовок ніяких немає. Так що знадобляться всі ідеї, з якими прийдуть діти.

Робочі мови – російська, українська, при потребі і інші теж, адже світові відомі твори, написані відразу на декількох мовах.

 

Як будується робота:

Пн, 30 жовтня – Заводимо творчу пружинку, якої вистачить на всі 5 днів. Знайомимося з основними елементами драматургії. Створюємо персонажів з характерами і складну для них ситуацію, в якій вони опинилися.

Вт, 31 жовтня – Дозволяємо персонажам проявитися у всій красі, для цього створюємо і пишемо по можливості цікаві сцени. Намацуємо кульмінацію.

Ср, 1 листопада – Перечитуємо все, що вийшло. Придивляємося, куди прагне розгорнутися сюжет. Робимо кульмінацію і розв’язку. Перевіряємо, чи не залишився хтось із персонажів без діла.

Чт, 2 листопада – Дивимося чи добре співвідносяться екшн і спокійні сцени, пишемо про те, чого не вистачає. Придумуємо фінал. Вичищаємо все репліки і ремарки.

Пт, 3 листопада – Ілюструємо і оформляємо кожен видрукуваний примірник п’єси, проводимо автограф-сесію, всі учасники отримують свої роботи і забирають з собою.

 

Кожен день – практика; теорія тільки в разі потреби. І кожен день, крім п’ятниці – завдання на подумати. А в п’ятницю – радість і свято з приводу того, як у нас вийшло зовсім з нічого зробити цілу п’єсу.

Що потрібно, щоб все вийшло? Уява, вміння дотримуватися теми і бажання підшукувати слова.

Запрошуємо дітей 11 – 14 років, які симпатизують театру, небайдужих до письменництва і цікавих до того, «а що ж далі?» 🙂

 

Ведуча: Марія Храпачева – письменник, редактор і наставник, який знає, що для гарного творчого результату потрібен хороший творчий процес.

Дати: 30 жовтня – 3 листопада

Тривалість: 5 днів

Вік: 11-14 років

Режим: пн-пт, 10:00-13:00

Вартість: 1500 грн.