Міжнародний фестиваль «Каштановий рояль»

Конкурси піаністів-аматорів є невід’ємною частиною світової культури, адже музика об’єднує не лише професійних виконавців, а й тих, хто у будь-якому віці і за будь-якого фаху вдосконалюється у персональному музикуванні. Такі конкурси успішно проходять у США, Франції, Японії, Польщі, Росії та інших країнах. З 2013 року Дім МК став співзасновником першого в Україні Міжнародного фестивалю «Каштановий рояль».

Метою конкурсу є, зокрема, пропаганда фортепіанного мистецтва, привернення уваги до аматорської фортепіанної творчості, а також підтримка інтересу до виконавства серед піаністів-аматорів в Україні та інших країнах, надання їм можливості реалізації своїх творчих досягнень, сприяння їх подальшому творчому зростанню.

За чотири роки існування фестивалю у конкурсі взяли участь понад 150 музикантів-аматорів та юних піаністів. Окрім того, Міжнародний фестиваль «Каштановий рояль» підтримує й українських педагогів – із 2015 року у рамках конкурсів існує спеціальна номінація «Виконавча майстерність».

Щорічно здобутки музикантів-аматорів оцінюють найкращі піаністи України та світу – Павло Гінтов (Україна – США), Роман Репка (Україна), Валерій Боровиков (Білорусія), Чісато Кусунокі (Японія – Велика Британія), Джонатан Пауелл (Велика Британія) та багато інших визнаних майстрів. Окрім того, у рамках фестивалю вони проводять для конкурсантів майстер-класи, а також готують спеціальні концертні програми.

Міжнародний фестиваль «Каштановий рояль» визначає переможців за такими номінаціями: юні піаністи: номінації «Соло», «Фортепіано плюс», «Соло з оркестром»; конкурс для педагогів «Виконавча майстерність»; «Grand amator».

У програмі Міжнародного фестивалю «Каштановий рояль» проходять концерти, майстер-класи, методичні конференції з питань педагогіки та виконавства.

Коротка інформація

  • Напрям: підтримка аматорського піаністичного музикування
  • Періодичність: щорічний, травень
  • Вік учасників конкурсів: від 3 років
  • Організатори: Дім МК, спільнота шанувальників фортепіанної музики «Каштановий рояль»