Фестиваль музики Валентина Сильвестрова

Валентин Сильвестров – визнаний майстер класичної музики, найпомітніша українська фігура на світовій сцені – з 2013 року активно співпрацює з Домом МК. Багатогранність таланту композитора дозволила втілити в життя ідею Фестивалю музики Валентина Сильвестрова, що не обмежився презентаціями лише в Україні. З 2014 року Фестиваль був представлений у Франції (Париж, Страсбург) та США (Нью-Йорк).

Стартував Фестиваль із програмою «Музика поезії» за участі відомої вокалістки Інни Галатенко (сопрано) та піаніста Олега Безбородька. Згодом до фестивалю долучилися й інші українські музиканти – камерний хор «Київ» (диригент – Микола Гобдич), Національний камерний ансамбль солістів «Київська Камерата» (диригент – Валерій Матюхін), творча майстерня Мирослави Которович «АртеХатта», скрипалька Богдана Півненко, тріо Дмитра Таванця (рояль), Маріани Скрипи (скрипка) та Золтана Алмаші (віолончель), піаніст Євген Моторенко та багато інших.

Особливість Фестивалю музики Валентина Сильвестрова – це делікатне прочитання творів композитора, адже різні програми були представлені в особливій камерній атмосфері, щоб музика Валентина Сильвестрова передавала не лише витончений, обережний доторк музиканта-виконавця, а й слухача-співрозмовника.

У рамках Фестивалю музики Валентина Сильвестрова відбулися світові прем’єри – «Чотири піснеспіви на слова Тараса Шевченка» та цикл циклів «Майдан-2014» (хорові творів, написаних під час Революції Гідності); Сім пісень для голосу та оркестру на вірші О. Пушкіна (оркестрова версія Олександра Левковича та Валентина Сильвестрова); проект «Багателі» (видані київським видавництвом «Дух і Літера»).

Організатори Фестивалю музики Валентина Сильвестрова:

  • Дім освіти та культури «Майстер Клас»
  • Національний університет «Києво-Могилянська академія»
  • Центр європейських гуманітарних досліджень
  • Центр досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства
  • Видавництво «Дух і Літера»

Партнер: Товариство «Інфопульс-Україна».

Фото: Володимир Осипенко