Пейзажна виставка Олексія Белюсенко

26 лютого – 19 березня

Пейзажна виставка Олексія Белюсенко.

Якось так вийшло, що, попри мої постійні заняття кураторською діяльністю, я декілька років не робив власних персональних виставок. Як кажуть, швець без чобіт.
Останнім персональним проектом була виставка “Шоденник екстреміста” що протягом 2014-2016 років експоновалася декілька разів в Україні і за її межами.
Коли Майстер Клас, в особі чарівної Ірини Буданської, запропонував мені зробити виставку, я спочатку з радістю дав згоду і лише потім замислився над її форматом.
Вагався я довго, нам навіть довелося на пару тижнів перенести відкриття. Врешті вирішив, що темою виставки має бути пейзаж.
Зазвичай я працюю серіями, іноді серії пов’язані з враженнями від поїздки. Ці серії потім стають основою виставок, адже художнику завжди хочеться показати глядачеві саме нові роботи.
Такий формат є найпростішим з точки зору експозиції, адже серійні роботи, як правило, виконуються в одній манері, а іноді й на полотнах уніфікованих за розміром.
Цього разу я, намагаючись уникнути такого методу побудови експозиції, вирішив зібрати в рамках цієї виставки роботи різних років, різні за розміром і, навіть, за стилістикою.
Їх об’єднуватиме лише жанр – пейзажний живопис.
Щодо дещо незвичної назви. Вона пояснюється дуже просто. Слово “географія” походить від грецьких слів “γεια” — Земля і “γραφειν” — писати, описувати.
Але чим, якщо вдуматися, є жанр пейзажу, як не спробою опису земної поверхні засобами живопису.