Кіноклуб шанувальників Інгмара Бергмана

Кіноклуб шанувальників Інгмара Бергмана.
Світ відзначає сторіччя видатного режисера і Дім “Майстер Клас” не може залишатися осторонь.
Разом з Киноклуб “Ракурс” ми пропонуємо зануритись в творчість Майстра, спілкуватись, полемізувати, ділитися враженнями та подивится його ранні роботи.

5 листопада
КРИЗА (1946)

Проживши все життя з прийомною матір’ю, Неллі все ж зустрічає свою справжню матір і разом з нею відправляється в Стокгольм, щоб там познайомитися з маминим приятелем і опинитися всередині незвичайного любовного трикутника…

12 листопада
МУЗИКА В ТЕМРЯВІ (1948)

Фільм починається з нещасного випадку на навчаннях: молодий солдат Бенгт, потягнувшись за щеням, потрапив під вогонь кулеметів, що стріляли по мішенях. Він залишився живий, проте повністю осліп. Зрозуміло, він впав в жахливу депресію, яка посилюється тим, що його кинула наречена. Відновлюючись в заміському будинку своєї тітки, Бенгт познайомився з юною Інгрід, яка працювала по господарству. Її турбота відвернула його від сумних думок. Однак незабаром Інгрід поїхала в місто вчитися в педагогічному інституті, а сам Бенгт, не зумівши вступити до музичної академії, влаштувався тапером в ресторан.

26 листопада
СПРАГА (1949)

Героїні фільму – Рут і Віола – хочуть розуміння, любові, проте самі вони не можуть любити. Причина цього – в тих ударах долі, які їм довелося пережити. Рут була закохана в одруженого офіцера Рауля, однак, коли вона завагітніла, він змусив її зробити аборт, так що вона більше не могла мати дітей. Віола ж втратила чоловіка. Проте чоловік Рут приходить до розуміння того, що життя в пеклі, коли вони постійно терзають один одного, все ж краще, ніж повна самотність. Віола ж не витримує і закінчує життя самогубством.

3 грудня
ДО РАДОСТІ (1950)

У невеликому провінційному оркестрі з’являються два нових скрипаля – Марта і Стіг. Вони старі знайомі, разом вчилися в консерваторії. Стіг відлюдник, він весь занурений в роботу, мріє добитися великих висот. Марті ж досить простого людського щастя, міцної сім’ї, люблячого чоловіка. Але, не дивлячись на різницю в цілях, вони сходяться, між ними народжується любов і вони укладають шлюб.

10 грудня
ЛІТНЯ ІНТЕРЛЮДІЯ (1951)

Марі – прима-балерина стокгольмської королівської опери. За нею доглядає Давид Ністрем, але Марі поводиться з ним холодно. Після репетиції «Лебединого озера» вона знаходить у себе в гримерці блокнот, який виявляється щоденником Хенріка, з яким вона зустрічалася більше десяти років тому. Через проблеми з електропроводкою в опері репетиція переривається, і Марі відправляється на той острів, де вона колись зустріла Хенріка, по дорозі воскрешаючи в пам’яті події своєї юності.

17 грудня
ЖІНКИ ЧЕКАЮТЬ (1952)

Ракель, Марта, Карін і Аннетт одружена з чотирма братами. Чекаючи в заміському будинку повернення своїх чоловіків, кожна розповідає історію свого заміжжя. Ракел нарікає на те, що чоловік не схвалював її власну справу. Марті спочатку не хотілося виходити заміж і народжувати дитину. Карін розповіла про свою пригоду в ліфті, коли вони були там з чоловіком. Поки жінки пліткують, Май, молодша сестра Марти, збирається втекти зі своїм коханцем.

24 грудня
ЛІТО З МОНІКОЮ (1953)

Моніка працює на фруктовому складі, а Харрі – вантажником в магазині посуду – обидва виконують досить брудну роботу. Моніка – старша дочка в сім’ї робітника-алкоголіка. Харрі живе удвох з батьком. Одного разу, після чергової сварки в родині Моніки, забравшись в моторний човен батька Харрі, вони тікають з міста. Вони кохають один одного. Ідилічні сцени проходять на тлі природи. Одного разу колишній приятель Моніки, вистеживши коханців, влаштовує пожежу на борту човна. Між ним і Харрі розгортається бійка, в якій завдяки допомозі Моніки перемагає її коханець.

Початок всіх сеансів: 19:00
Ціна квитків: 50 грн.
Вул. Богдана Хмельницького, 57 б.