В городе

В Доме МК состоялась выставка «В городе» неформального творческого объединения художников «Синій жовтень»Это уже третий совместный проект шести киевских художников – Елены Придуваловой, Ахры Аджинджала, Алексея Аполлонова, Матвея Вайсберга, Бориса Фирцака и Алексея Белюсенка – специально созданный для галереи столичного художественно-образовательного центра – Дома «Мастер Класс».

На этот раз художники предлагают сосредоточиться на пространстве Киева в качестве отправной точки творческого поиска, сфокусироваться на трансформации восприятия города, в котором человек пытается примириться с обыденностью – изменением ландшафта, преломлением родственных и личных историй, изменения временных рамок собственного переосмысления пульса города.

Группа «Синій жовтень» о проекте «В городе»: «Нам не байдуже до Києва, у ньому ми живемо, працюємо, робимо виставки. Воно впливає на всіх нас не менш як сонячна активність та атмосферний тиск. Щодня ми блукаємо його вулицями, дихаємо вихлопами його автомобілів, міряємо глибину його калюж своїми черевиками, радіємо ним і переймаємося його сумом. Ми назвали нашу виставку “У місті” тому, що всі ми присутні в ньому… І художники, і глядачі, і картини, і цей виставковий зал… Усі ми – Київ.

Для нас це не просто пейзаж – дерева, повітря, тумани, гори, сонце, Дніпро, ліхтарі… Це не лише точка на мапі з географічними координатами 50.45° N, 30.52° E.. Це й люди, події, міфи… Хоча і всі ми не можемо описати Київ, вичерпати його сюжети, підсумувати його історію, прокласти його горизонти…».