Мартиненко Надія

Українська художниця, випускниця Кримського художнього училища ім. М. Самокиша (живописно-педагогічне відділення). З 2005 року – член Національної Спілки художників України.

За цей період у художниці відбулася трансформація як свідомості, так мови живопису. На зміну спокійному реалістичному напряму прийшов світський, сучасний, колоритний почерк живопису, що народжується з особливої здатності передачі душевних переживань та емоцій художниці. Пейзажі, міські пейзажі, жанрові композиції, натюрморти, жіночі образи, твори на філософську тематику – неповний діапазон художніх уподобань Надії Мартиненко.

Відчуваючи різні сучасні напрямки, художниця зберегла світосприйняття в межах фігуративного мистецтва. На полотнах цілком впізнається відображення “реального світу”, але взір спрямовано на відчуття кольору і форми. Її живопис відображає асоціативне сприйняття навколишнього світу через спогади й емоції художниці. У стилістиці відчутні сліди таких напрямків як імпресіонізм, постімпресіонізм тощо.

Загадкові жіночі образи художниця інтегрує в картинне середовище за допомогою контрастів, світла і тіні. Це утворює цікаві, мальовничі ефекти, а своєрідний філософський сенс художниця бачить у створенні полотен на релігійну й національну тематику.