Володимир Подлевський

Український художник, випускник Львівської академії мистецтв, працює в техніці станкового живопису і левкасу. З 1990 року – член Національної Спілки художників України. Учасник всеукраїнських, зарубіжних, міжнародних виставок та фестивалів. Протягом 1990-2014 років провів понад 30 персональних виставок в Україні та США.

Час в його живописі не має минулого і майбутнього, це постійні повтори сюжетів і образів, які обертаються в спіралі Хроносу.

Постмодернізм як світогляд й естетика художника дозволяє йому творити європейський міф, що з’єднує колись розколоті Західну і Східну імперії в єдиний культурний простір. При цьому художник створює мікс з кращого, що зробили протягом своєї історії європейські народи.

Крізь усю творчість В. Подлевського червоною ниткою проходить ідея подорожей. Завдяки частим і тривалим подорожам характерними для картин автора залишаються яскраві психологічні портрети націй, поєднання західних і східних сюжетів в єдиний культурний простір (традиційні свята, гуляння, звичаї), антична і біблійна трактування походження світу. У картинах майстра є таємниця, зашифрований сенс, міфічно-філософський натяк.