У місті

У Домі «Майстер Клас» відбулася виставка «У місті» неформального творчого об’єднання художників «Синій жовтень». Це вже третій спільний проект шістьох київських художників – Олени Придувалової, Ахри Аджинджала, Олексія Аполлонова, Матвія Вайсберга, Бориса Фірцака та Олексія Белюсенка – спеціально створений для галереї столичного мистецько-освітнього центру – Дому «Майстер Клас».

Цього разу художники пропонують зосередитися на просторі Києва як відправної точки творчого пошуку, сфокусуватися на трансформації сприйняття міста, у якому людина намагається примиритися з буденністю – зміною ландшафту, переломленням родинних й особистісних історій, зміни часових рамок власного переосмислення пульсу міста.

Група «Синій жовтень» про проект «У місті»: «Нам не байдуже до Києва, у ньому ми живемо, працюємо, робимо виставки. Воно впливає на всіх нас не менш як сонячна активність та атмосферний тиск. Щодня ми блукаємо його вулицями, дихаємо вихлопами його автомобілів, міряємо глибину його калюж своїми черевиками, радіємо ним і переймаємося його сумом. Ми назвали нашу виставку “У місті” тому, що всі ми присутні в ньому… І художники, і глядачі, і картини, і цей виставковий зал… Усі ми – Київ.

Для нас це не просто пейзаж – дерева, повітря, тумани, гори, сонце, Дніпро, ліхтарі… Це не лише точка на мапі з географічними координатами 50.45° N, 30.52° E.. Це й люди, події, міфи… Хоча і всі ми не можемо описати Київ, вичерпати його сюжети, підсумувати його історію, прокласти його горизонти…».