У пошуках справжнього Дому: Арт-форум “Дім, у якому ми живемо”

Вимовляючи слово “ДІМ”, кожна людина переповнюється особливими почуттями. Навіть, коли ти його втратив, або змушений був втратити, біль щемить відчуттями затишку – омріяного, виплеканого в думках, запашного і щемкого. Кожен спогад, зафіксований у нашій пам’яті, у різний спосіб повертає тобі відчуття захищеності.

Саме тому, Дім МК у червні 2016 року звернувся до всіх – від маленьких “окешок” до визначних діячів української культури, аби спільно розпочати своєрідне будівництво Дому, який завжди їх чекає і радо зустрічає.

Звісно, це не було банальне зведення стін, Арт-форум “Дім, у якому ми живемо” протягом кількох днів був зодчим Дому музики, краси, натхнення, літератури, театру і водночас – особистих спогадів, роздумів, дискусій про Дім, який ми спільно створюємо не лише в Києві, а у загалом у своїй державі.

Найменші наші відвідувачі разом із художником та архітектором Владом Караченцевим уперше приміряли на себе роль “будівничого”, який не лише декорує кімнати, а й натхненно й старанно закладає фундамент власної домівки.

Саме так розпочинався Арт-форум, який крок за кроком будував для кожного Дім його захисту й затишку. Наша мандрівка Домом – це:

– мистецький проект Бориса Єгіазаряна “ПІСЛЯДРАМіЯ”, що розповів про непросте усвідомлення пожежі у житті художника і його переосмисленні власного почерку в живописі,

FotorCreated3FotorCreated2

egiazarian   eg_3

 

– це втілення на театральній сцені Дому МК монологів героїв Германа Гессе (“Притчі. Гессе” – вистава Нового театру на Печерську, режисер – Олександр Крижанівський);

gesse  gesse5  gesse12  gesse8
– це сповідальня та іронія блукань особистості героя Федора Достоєвського (вистава “Підпілля” режисера Олега Ліпцина),

lipicin  13

18  17

– це індустріальні джазові ритми проекту BITLO, що прозвучав у проекті Олексія Когана “Тема з варіаціями. Live”,

bit_5  bit_2

bit_3  bit_4

– це музична молитва Вікторії Польової у виконанні хору “Покров” на даху Дому МК,

 

 

– це унікальне поєднання звучання New Era Orchestra (арт-директор і диригент – Тетяна Калініченко);

era_2  era_4

era_6  era_8

– це поетична сповідь українських письменників, які розважали і водночас промовляли молитви власних домівок – Олена Гусейнова у супроводі вокалу Олени Львової, Любов Якимчук, Юлія Мусаковська в голосовій інтерпретації Ніки Новікової, Сона Ван у щемливому прочитанні Саломе Єнгібарян у домівці книг “Видавництва Старого Лева”;

litmarafon   4

5   FotorCreated

– це проникливий голос Олени Львової та імпровізаційна довершеність Тані Ша (Shopping Hour);

dakhabrakha  21

22  23

– це вибух енергії най-най-найкращих музикантів у світі – ДАХАБРАХА.

26  29 30  31