Увертюра

Борис Єґіазарян, ще одна вагома постать у сфері художньої творчості, представив персональну виставку живопису «Увертюра».

Борис – щирий друг Дому МК, наш частий гість і як глядач-слухач, і як експонент. За останні роки ми зробили багато спільних проектів: від затишних, камерних до масштабних і значних. Про міцну дружбу свідчить також картина Бориса Єгіазаряна «Дім», яка вже кілька років зустрічає гостей на вході і вже стала нашою візитівкою.

Творчість Бориса Єґіазаряна широко відома і впізнавана – його авторський стиль та іконографію складно сплутати з кимось іншим. Борис наділений не лише неймовірним талантом художника, але й глибокою мудрістю, здатністю гостро відчувати людей, створювати їхні образи мазками вражень, переживань, зображати на полотні тиху радість, зосередженість на внутрішньому світі. Тонкими натяками, символами, кількома лініями, напівзакритими очима розповідає художник глядачу цілі історії життя. Усе це ми знали про роботи Бориса Єґіазаряна до нинішнього проекту. Новий проект стане неочікуваним для шанувальників творчості Бориса.

Абстракція! Виставка представить селекцію тих рідкісних абстрактних полотен, що вже присутні в творчості художника, і тим самим передуватиме абсолютно новій хвилі в живописних пошуках автора. Назва виставки «Увертюра» відправляє нас не лише до питання «вступу» (до нового етапу), але й до музичного ряду. Борис Єґіазарян має намір заглибитися у вивчення взаємодії кольору і звуку, кольору і часу, кольору і ритму. У новому проекті ми не побачимо звичних нам образів, оповідальності, сюжетних ліній, багатофігурних композицій. Чого ж чекати від виставки? Впізнаваного «єґіазарянівського» колориту, музичності, свята кольору і торжества життя, відсутності фігуративу, емоційної глибини, веселкового спектру відчуттів, широких мазків, пастозного живопису.

На відкритті виставки у живому виконанні звучала музика Валентина Сильвестрова, що надихнула Бориса Єгіазаряна на початок нового циклу. За роялем Олег Безбородько.

Куратор – Мар’яна Джулай