Виставка Бориса Єгіазаряна “Місяць уповні” в Музеї Шевченка

Національний музей Тараса Шевченка, Видавництво “Дух і Літера” представляють виставку Бориса Єгіазаряна “Місяць уповні”. Відкриття 20 вересня о 19.00 в Музейній залі “Атріум”. Куратор виставки – Маріана Джулай за участі Леоніда Фінберга.

Буде проведена благодійна акція – аукціон лімітованої серії вин  КOBLEVO Reserve  із зображеннями робіт Бориса Єгіазаряна на етикетках та особистим підписом автора.

Борис Єгіазарян:

«І сказав Бог Ноєві, щоби той побудував корабель. Бо станеться потоп. І щоб узяв свою сім’ю, і птахів, і худобу, і плазунів. І сказав Бог, що не лишиться нічого живого на землі. Ной розповів про це людям, а люди не почули і не повірили. Ной збудував Ковчег і пережив потоп. Через 150 днів Ковчег зупинився на Араратських горах. Коли Бог дав знак, Ной зійшов з Ковчега, спустився з гір Араратських зі своєю сім’єю, і з птахами, і худобою, і плазунами.
Хіба можна уявити, якої краси постала перед Ноєм долина Араратська! (Але будь-яка краса є очікуваною ношею життя).

Щоб створити нове життя, потрібно було докласти неймовірних зусиль. Але краса долини і мрія Ноя об’єдналися. Боже веління стало натхненням для Ноя.

Ной понасаджував виноградники. Ной зібрав врожай і зробив вино. Ной випив і, сп’янілий як мрійник, заснув у курені.

І зринає близький серцю спогад про те, як ми робили вино у мого улюбленого друга Аво. У нього в селі, що на Араратській долині. З тих самих Ноєвих виноградників, що родять уже тисячоліттями і порозростались пустелями, горами, островами, долинами. Цей виноград як любов став бродити цілим світом.

Згадується мені, як сік стікав у сулію… За традицією треба було допити решту вина, що лишилось з минулого року на дні величезного глиняного караса. Натрудившись на славу, втомлені і щасливі, ми сп’яніли як Ной. Ми були юними, не знали війни, лих і нещасть. Ми пишалися ще ненаписаними нашими картинами, бо в наших мріях вони вже були шедеврами…

Я часто запитую себе: чи чуємо ми голос Бога, чи відчуваємо його любов і красу, чи наша гординя чує лише себе, і ми будуємо Вавилонську вежу, а не Ковчег Життя…».

Довідка

Борис Єгіазарян  народився у 1956 році в селі Апаран, Вірменія. Навчався живопису у Єреванському художньому інституті, потім у Вищому художньому училищі імені В. Мухіної, Санкт-Петербург, а в 1986 році закінчив Київську Художню Академію. З 1986 Борис бере участь у виставках у Вірменії, Україні та інших державах. Роботи Бориса Єгіазаряна знаходяться у музеях, а також у численних приватних колекціях.

Відзнаки та нагороди:

  • Згідно з рейтингом Асоціації галерей України 1998 року увійшов до числа двадцяти найкращих художників України.
  • Міжнародним Біографічним центром Кембриджа включений у довідник «2000 Outstanding artists and designers of the 20th century» ( 2000 видатних художників та дизайнерів 20 сторіччя).
  • У травні 1999 нагороджений «Дипломом Міжнародного Біографічного центру» Кембриджа за видатний внесок у живопис та мистецтво ХХ сторіччя.
  • Згідно з рейтингом газети «День», виставка у грудні 2001 року в галереї «На Костьольній» була названа «найкрасивішою виставкою року» («Самая красивая выставка», «День», 29 грудня 2001, Київ).
  • Включений до каталогу «Обличчя України», «Щорічний Український журнал» (2002, Київ).
  • Нагороджений медаллю «За заслуги» №07 від Громадянської кампанії «Пора» за персональний внесок у «Помаранчеву революцію» та на знак прояву громадянської мужності та честі (29 січня 2005, Київ).